Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Okiem Google - Google Glass

Opublikowano: 21-01-2014
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Do korzystania z usług firmy Google używamy między innymi jednego ze zmysłów – wzroku. To on pozwala nam dostrzec wyświetlane w wyszukiwarce witryny internetowe, oglądać grafiki udostępniane przez różnorodnych użytkowników, korzystać z Google Maps, czy podziwiać realizacje na Street View... Google posuwa się o kilka kroków dalej: udoskonala gołe oko okularami i soczewkami. Jaki jest tego efekt?

Google Glass
Inteligentne okulary Google Glass posiadają standardowe funkcje popularnych obecnie smartfonów: pracują na systemie operacyjnym Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich lub wyższym, posiadają funkcję robienia zdjęć i nagrywania filmów aparatem 5 megapikseli, a także są wyposażone w Wi-Fi, Bluetoooth, gniazdo micro USB, czy pamięć 12 GB przeznaczoną bezpośrednio dla użytkownika. Jedno, szybkie kliknięcie na oprawkę, czy wypowiedzenie kluczowego hasła zastępuje wiele czynności, które przy smartfonach zajęłyby nam od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. To praktyczne rozwiązanie, wygoda, a także funkcjonalność.

Już w 2012 roku Google udostępniało wstępne projekty swojego wynalazku:

 

 

Google Glass zostały stworzone do codziennego użytkowania – bez względu na warunki, czy sytuacje.

 

Rok temu to pionierskie przedsiębiorstwo w branży internetowej udostępniło film pt. ,,How it Feels'', obrazujący prawdziwe uczucie stosowania Google Glass:

 

 

 

 

To innowacyjne dzieło i jednocześnie prosty, nieskomplikowany sprzęt pozwala na wykonywanie codziennych czynności, takich jak robienie zdjęć, wyszukiwanie informacji w Internecie, czy korzystanie z nawigacji. Firma Google pomyślała o ułatwieniu życia użytkownikom okularów – są one wygodne i elastyczne, dlatego łatwo dostosowują się do róznych kształtów twarzy. Teraz najbardziej popularne formy rozrywki posiadamy na małym obrazie, bezpośrednio przez naszymi oczami.

Inteligentne soczewki kontaktowe
Oprócz zapewnienia przyjemności i ułatwienia użytkowania z wyszukiwarki, gigant z Mountain View postawił również karty na ludzkie życie i dotykające nas choroby. Po ogłoszeniu przez Międzynarodową Federację Cukrzycy informacji o przegrywaniu przez świat bitwy z cukrzycą, Google zadecydowało: ,,Czas to zmienić...'' - i tak powstał projekt niezwykle pomocnych soczewek, które zbadają poziom cukru we krwi przez łzy.

Informacja pozytywnie zaskoczyła wiele osób – nie tylko tych, których dotknęła ta choroba. Innowacje wprowadzane przez Google to już nie tylko udostępnianie światu skatalogowanych zasobów informacji, ale także pomoc w życiu każdego człowieka. Funkcjonowanie soczewek ma polegać na tym, iż zawarte w nich diody LED będą powiadamiać chorego o zbyt niskim, bądź wysokim poziomie cukru we krwi, za pomocą świecenia.

 

 

 

 

Badania i prace nad rozwinięciem projektu trwają, jednak wierzymy, że plan w tak szczytnym celu na pewno ewoluuje w szybkim i zadowalającym stopniu, dzięki czemu każda osoba, chora na cukrzycę, będzie mogła wygrywać z nią walkę, dodatkowo w niezwykle spektakularny i nowoczesny sposób!

Jak widać pionier na rynku internetowym przygotowuje dla nas nowoczesne rozwiązania technologiczne, dotyczące zarówno wirtualnego, jak i prywatnego życia.

 

 

 

Źródło: Blog Google Polska, Gazeta.pl, YouTube

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
4.60 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się