Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Prognoza trafniejsza niż przewidywanie pogody... narzędzie prognozowania odwiedzin serwisu

Opublikowano: 16-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min
Mogłoby się wydawać, że dobór słowa kluczowego to najprostszy aspekt reklamy w wyszukiwarkach – prowadząc firmę, doskonale wiemy, co ją charakteryzuje. Niestety, wcale nie jest powiedziane, że internauta myśli tak, jak przedsiębiorca. Jak nie popełnić pomyłki i właściwie skomponować listę fraz, na które będziemy promować serwis? Idealnym rozwiązaniem jest narzędzie prognozowania odwiedzin.

Jest to opcja pozwalająca na oszacowanie ruchu na stronie, generowanego przez wyrażenia kluczowe – jest to zatem jednoznaczne z możliwością oceny kosztów kampanii. Jak to działa?

Wpisujemy słowo kluczowe, które chcemy przebadać pod kątem jego reklamowej zasadności i opłacalności, a narzędzie wyświetla minimalną cenę ofertową (pod każdym słowem kluczowym widnieje kwota, którą trzeba zapłacić, aby móc wyświetlić reklamę), częstotliwość wpisywania go przez internautów, średnią cenę za kliknięcie, koszt dzienny oraz uśrednioną pozycję tego wyrażenia. Sprawdzanie prognoz liczby odwiedzin, szacowana liczba kliknięć/dzień (możliwa dzienna liczba kliknięć reklamy), szacowany koszt/dzień (średnia kwota dziennych wydatków), ilość operacji wyszukiwania (ilość operacji wyszukiwania wybranych słów kluczowych), CPC i prognozowana średnia CPC, aktywność wyrażenia, średnia pozycja, na której może być wyświetlana dana reklama - to parametry, dzięki którym sens całego przedsięwzięcia reklamowego można przedstawić ilościowo. Wykorzystanie narzędzia pozwala ocenić z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, czy warto promować się na dane wyrażenie, czy też lepiej spojrzeć na własną firmę z trochę innej perspektywy.

Dostęp do narzędzia mają wszyscy reklamodawcy w kampanii AdWords – poprzez indywidualne konto AdWords albo ze strony Narzędzia na karcie Zarządzanie kampanią. Aby użyć narzędzia poprzez dostęp na własnym koncie należy zalogować się na stronie adwords.google.pl i postępować według procedury.

Dla specjalistów AdWords narzędzie prognozowania to podstawa sukcesywnego prowadzenia kampanii. Internauci to nie roboty, wpisują wyrażenia zgodnie z własnymi odczuciami i wyobrażeniami, dlatego warto na bieżąco monitorować dynamikę zachowań i kondycję wyrażeń.
Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się