Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Piekielnie dobre jasełka, czyli Sunrise Dzieciom 2013 w Wągrowcu

Opublikowano: 20-12-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Co możemy dać dzieciakom z domów dziecka? Trochę uwagi skupionej tylko na nich. To pewnie niewiele, jeśli spojrzeć na to z całościowej perspektywy, ale wszystko, co możemy dać - dlatego od 6 lat w szczytnym celu bierzemy udział w przedświątecznym szaleństwie zakupów. Z listą marzeń wychowanków biegamy po sklepach, by co do joty zrealizować ich życzenia do Świętego Mikołaja.

W tym roku trafiły do nas marzenia 30 dzieci i nastolatków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wągrowcu. W tegorocznym ferworze pakowania uczestniczyli nasi SEO Copywriterzy, pracownicy Pionu Obsługi Klienta i Administracji:

 

 

Spotkaliśmy się z wychowankami z wągrowieckiej placówki 19 grudnia. Powitały nas rogate diabły, uskrzydlone anioły i szereg innych nietuzinkowych postaci. Zaskoczył - humor i cięte riposty, jakimi wymieniali się bohaterowie jasełek przygotowanych na to spotkanie gwiazdkowe przez dzieci i młodzież z Wągrowca. Diabeł gubiący rogi, policjant nawiedzany przez anioła i  taksówkarz pędzący do stajenki opowiedzieli nam historię znaną niby od ponad dwóch tysięcy lat, ale opowiedzianą z perspektywy czasów współczesnych. Trafność wielu spostrzeżeń trochę zakłuła – bo kto z nas nie jest tak zabiegany i tak pochłonięty przygotowaniami do świąt… że nie ma głowy, by świętować.

 

Wiemy, że to były jasełka tylko dla nas – a właściwie Gwiazdora i jego pomocników  – że scenariusz, przygotowanie, scenografia, kostiumy i próby pochłonęły co najmniej 2 tygodnie. Ten czas i piekielnie dobre przedstawienie, to był niespodziewany i wyjątkowy prezent.

 

Nie da się ukryć, że tego wieczoru wszyscy mieliśmy tremę – nie tylko aktorzy.  My z niemałym niepokojem zastanawialiśmy się, czy spodobają się prezenty, jakie po jasełkach przytaszczył Mikołaj. Na szczęście i tym razem opłaciło się postarać – prezenty trafione, buzie uśmiechnięte. Dziękujemy dzieciom za gościnność i mądre przesłanie. Zapraszamy do zapoznana się z krótką relacją z wydarzenia:

 

 

Akcja Sunrise Dzieciom udaje się od 6 lat dzięki środkom fundowanym przez Zarząd Sunrise System oraz zaangażowaniu naszych pracowników  – dziękujemy za wsparcie, czas i serce włożone w przygotowanie wymarzonych podarunków.

 

Więcej zdjęć na Facebooku:

Wielkie pakowanie

Wyjątkowe jasełka

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.00 - (15 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się