Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Deloitte: Sunrise System po raz 5. wyróżniona za innowacyjność i wzrost przychodów

Opublikowano: 25-10-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

 

 

 

Technologie szyte na miarę są paradygmatem gospodarki przyszłości - taki wniosek wyciągnęli autorzy tegorocznego rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Polska była najsilniej reprezentowanym krajem zestawienia. Spółka Sunrise System z wynikiem 439% wzrostu przychodów w latach 2008 - 2012 pobiła kolejny rekord - znalazła się w rankingu po raz piąty, co jest niespotykanym osiągnięciem w kontekście metodologii rankingu.

 

Deloitte Technology Fast 50 Central Europe to ranking wyróżniający 50 firm technologicznie innowacyjnych o największej dynamice przychodów w cyklu 5-letnim. Tegoroczne zestawienie obejmowało przychody za lata 2008 - 2012.

 

Kryterium wstępnym tego prestiżowego konkursu jest przede wszystkim innowacyjny charakter działalności - wytwarzanie autorskich technologii lub duże nakłady na prace badawczo-rozwojowe. Spółka Sunrise System po raz piąty osiągnęła wysoki wskaźnik wzrostu przychodów, co stawia ją w gronie firm o największym wpływie na gospodarkę i potencjale rozwojowym na kolejne lata.

 

Ciekawe dane na temat tegorocznej edycji rankingu prezentuje poniższa infografika:

 

Źródło: Deloitte

 

Jak wynika z powyższego:

- średnia dynamika przychodów laureatów wyniosła 671%;

- Polskę reprezentują w zestawieniu 22 przedsiębiorstwa;

- najsilniej reprezentowana była branża oprogramowania i internetowa.

 

Metodologia rankingu premiuje firmy młode, o najwyżej 5-letnim stażu rynkowym, które mają obiektywnie większą łatwość w generowaniu dużej dynamikę przychodów. Tym większego podkreślenia wymaga fakt, że status laureata rankingu Spółka osiągnęła po raz 5. w 10. roku swojej dzialalności, jako jedna z najdojrzalszych firm zestawienia.

 

 

Źródła:

Deloitte - ranking

Puls Biznesu

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.60 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się