Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Zawartość Google w... Google

Opublikowano: 11-09-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Filmy, książki, grafiki, definicje, reklamy. Kiedy szukamy czegoś w sieci istnieje niemal stuprocentowa pewność, że dostarczy nam tego Google. Najsłynniejsza wyszukiwarka staje się jednak powoli witryną wystawową internetowego monopolisty, która promuje jego usługi. To wszystko sprawia, że coraz trudniej być widocznym w organicznych wynikach wyszukiwania, gdyż zajmują one coraz mniej przestrzeni w SERP. A w rezultacie i pozycjonowanie wymaga coraz większego wysiłku.

Ma to zachęcić wszystkich internautów, a przede wszystkim przedsiębiorców do wykorzystania możliwości oferowanych przez Google, takich jak linki sponsorowane, widoczność w mapach, czy profil na G+.

 

 

Google zgarnia całą pulę

Wiele osób uważa, że Google wykorzystuje swoją pozycję na rynku internetowym i niemal zmusza internautów do korzystania ze swoich usług. Promocja ta jest coraz bardziej intensywna, co spotyka się z coraz większymi oznakami niezadowolenia i obawami, że wkrótce w wyszukiwarce będzie można znaleźć się tylko dzięki płatnym metodom. Wzrasta znaczenie kampanii AdWords, które mogą być prowadzone na niemal nieograniczoną skalę, nie tylko w samej wyszukiwarce, ale również w serwisie YouTube, na Gmailu czy licznych stronach partnerskich AdSense. Wzrasta również znaczenie tworzenia firmowych profilów na Google+ czy w usłudze Google Miejsca. Strony te również coraz częściej pojawiają się powyżej organicznych wyników wyszukiwania.

 

Źródło: Socialmediatoday

 

Nie przewijaj

Wydaje się, że Google robi wszystko, aby tylko internauta szukający czegoś w sieci nie użył rolki myszki. Wyniki, które pojawiają się na głównym ekranie SERP coraz częściej prowadzą do serwisów Google lub do stron korzystających z płatnych kampanii w Google. Korporacja z Mountain View stara się jak najlepiej dobierać wyniki wyszukiwania, abyśmy nie mieli już potrzeby korzystania z organicznych wyników znajdujących się niżej. Nie jest to jednak masowy trend i nadal profesjonalne pozycjonowanie stron przynosi ogromne korzyści. Warunek jest jeden – pozycjonowana strona musi być naprawdę wysokiej jakości, a zawarte na niej treści muszą w jak największym stopniu odpowiadać temu, czego szuka internauta. Wówczas nasza strona na pewno będzie często odwiedzana i nie grozi jej „wyszukiwarkowa śmierć”. Coraz częściej jednak przekonać się można, że o wiele mniejszym nakładem sił i czasu możemy zyskać ruch na stronie korzystając z usług oferowanych przez Google. Siłą rzeczy więc trend ten będzie się rozwijać, a przedsiębiorcy będą zmuszeni do promowania się w Google… za pomocą Google.

 

Źródło: Socialmediatoday

Autor
Dawid Samulski
Ocena artykułu
4.50 - (8 głosów)
Komentarze
#1spec2013-09-11 14:08:28
Zdecydowana większość użytkowników korzysta z wyszukuwarki google. I w większości przypadków podczas wyszukiwania, nie odwiedzają drugiej strony wyników. Także sami użytkownicy napędzają trend tej wyszukiwarki ;)
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się