Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Organiczne wyniki wyszukiwania a Google +1

Opublikowano: 09-09-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Jaki jest wpływ tych największych portali społecznościowych na naturalne wyniki wyszukiwania i pozycjonowanie? Okazuje się, że być może większy niż może się wydawać, szczególnie jeśli chodzi o serwis Google+.

W sierpniu przeprowadzona została interesująca analiza zależności pomiędzy pozycjami osiąganymi przez stronę internetową, a opcją Google +1. Jak zdają się pokazywać statystyki, linki i posty w Google+ mogą mieć zaskakująco duży wpływ na to, jak strona jest oceniana i jakie miejsca zajmuje na liście organicznych wyników wyszukiwania. Co jest tego powodem?Pierwszym z nich może być niemal natychmiastowe indeksowanie nowo publikowanych treści przez roboty sieciowe. Co więcej, materiały umieszczane w Google+ są w swojej formie mocno zbliżone do wpisu blogowego, co dla wyszukiwarki ma niezwykle istotne znaczenie – w końcu jest oparta o powiązania semantyczne.


Oczywiście ilość linków z +1 nie ma bezpośredniego przełożenia na pozycję strony internetowej, jednakże fakty zdają się potwierdzać, iż portal społecznościowy stworzony przez Google ma istotne znaczenie w budowaniu pozycji witryny w wynikach wyszukiwania.

Wydaje się, że niezależnie od siły oddziaływania Google +1 na pozycjonowanie, warto stworzyć profil i aktywnie go promować, zyskując w ten sposób cenne linki do naszej strony internetowej. A najlepiej powierzyć stworzenie i prowadzenie swojego profilu specjalistom od marketingu internetowego, którzy doskonale znają najlepsze sposoby tworzenia wpisów efektywnych z punktu widzenia pozycjonowania i interesujących dla naszych odbiorców.

Źródło: The Moz Blog

Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
4.14 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się