Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Kreatywna przestrzeń nie tylko w Google

Opublikowano: 15-07-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Kreatywna przestrzeń w miejscu pracy to dziś warunek, który często przeważa szalę przy decyzji o aplikowaniu na stanowisko pracy. Mecz w piłkarzyki podczas przerwy w pracy? Nikomu nie trzeba powtarzać dwa razy! Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że na lojalnych pracowników trzeba sobie zasłużyć, a zagwarantowanie im przyjaznych warunków pracy to pierwszy krok do tego, by zyskać ich uznanie. 


Nie od dziś wiadomo, że to pracownicy zaangażowani w swoją pracę tworzą firmę. Warto zatem zadbać o to, aby najzwyczajniej w świecie chciało im się starać. Kreatywnie urządzone wnętrze biura jest jednym z czynników, który sprawi, że chętniej będą oni przebywać w tym miejscu, a także poczują, że ich samopoczucie nie jest pracodawcy obojętne. Przykład Google to już klasyk. Właściciele najbardziej popularnej wyszukiwarki internetowej dbają o to, aby w każdej siedzibie stworzyć warunki sprzyjające kreatywności. Googlersi sami przyznają, że do takiego biura aż chce się przychodzić.

 

Biuro Google w Izraelu, Tel Aviv. Źródło: Onet Biznes

 

Biuro Google w Zurychu. Źródło: Architektura Wnętrz

 

W bydgoskim oddziale Sunrise System, Centrum Performance Marketingu mieszczącym się w ponadstuletniej kamienicy na Starym Rynku powstała w ubiegłym roku Przestrzeń Kreatywna z wygodnymi fotelami, graffiti na ścianach oraz stołem do piłkarzyków. To wersja tzw. breakout roomu, w którym pracownicy mogą zrobić szkolenie czy burzę mózgów, spędzić przerwę relaksując się w otoczeniu inspirujących graffiti pędzla Roberta Procha (Bydgoszczanina znanego ze swojego talentu nie tylko w Polsce, ale również w Europie Zachodniej). Pracownicy chętnie zostają tutaj po pracy,  żeby pograć w piłkarzyki czy poczytać branżowe publikacje.

 

 

 

 

Wnętrze zresztą ma być inspirujące nie tylko w Przestrzeni Kreatywnej - jedząc kanapkę w rest roomie na Ip. bydgoskiego biura firmy można wczytać się np. w myśl Franka Zappy:

 

Źródło: Sunrise System


Potencjał bydgoskiego oddziału Sunrise System doceniła również ekipa serialu „Prawo Agaty”. Właśnie tutaj odbyły się zdjęcia do jednego z odcinków przygód prawniczki.

 

Fot: TVN

 

Drzwi do tych fantazyjnych wnętrz stoją otworem przed młodymi ludźmi, którym nie brakuje zapału do pracy, chcących uczyć się nowych rzeczy oraz wnieść swój wkład w rozwój firmy. Obecnie Sunrise System w Bydgoszczy prowadzi rekrutację na stanowiska: Młodszego SEO Copywritera (planowane zatrudnienie 10 osób), Pozycjonera, Informatyka, Starszego doradcy klienta biznesowego, a także Aplikanta w Dziale Handlu i Marketingu. Więcej

 

Źródła: Sunrise System, Onet Biznes

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.20 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się