Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google dla Agencji 2013. Integracja, eksport i reklamy video za 20 dolarów

Opublikowano: 21-06-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Po otwierającym event  Arturze Waliszewskim – szefie Google Polska – wystąpił Prezes Zarządu Integer.pl – Rafał Brzózka. Twórca popularnych paczkomatów przedstawił strategię, która przyniosła sukces InPostu w starciu z Pocztą Polską. Brzózka wskazał kierunki rozwoju firmy oraz przeszkody, na które napotykał w drodze do pozycji lidera światowego rynku samoobsługowych automatów do całodobowego nadawania i odbierania paczek.


W kolejnym wystąpieniu Robin Shulman - główny analityk Google w Izraelu – opisał kilku firm z rodzimego rynku, które z powodzeniem radzą sobie na światowych rynkach usług. Ponad 90% izraelskich firm istnieje dzięki eksporcie swoich technologii poza granice kraju. Shulman opisał m.in. firmę Soda Stream, która z sukcesami rywalizuje z światowymi potentatami napojów gazowanych.

 

 

Mariusz Gąsiewski od dłuższego czasu skupia się na opisywaniu potencjału kampanii kierowanych na urządzenia mobilne. Nie inaczej było i tym razem. Gąsiewski przedstawił szereg danych świadczących o rosnącej wartości rynku reklam kierowanych na urządzenia mobilne. W Polsce – w porównaniu lat 2012 i 2013 – liczba użytkowników smartfonów wzrosła z 15 do 35% Lawinowo rosną także wyszukiwania z urządzeń mobilnych. Gąsiewski oraz występujący nieco później - Przemysław Modrzewski - wyraźnie wskazywali, że dziś bez integracji różnych źródeł pozyskiwania ruchu w kampanii reklamowej, szansa na pożądaną konwersję wyraźnie spada.


Integracja narzędzi reklamowych dominowała zresztą w praktycznie każdym wystąpieniu prelegentów. Maciej Ołpiński mówił o kierunkach rozwoju rynku reklamy, i o zacieraniu się granic między wyszukiwarką, treścią, społecznościami, telewizją czy materiałami video. Dziś trudno coś zaplanować od początku do końca – mówił Ołpiński. Dziś testujemy i zmieniamy, korzystając z wielu możliwości i sposobności, które przynosi rzeczywistość tu i teraz. Maciej Ołpiński – dziś niezależny konsultant mediów online (wcześniej Google) – przedstawił również przykład jak za 20 dolarów można przygotować dobry jakościowo film reklamowy. Szczegóły można znaleźć tutaj.

 

W podobnym tonie – jak odpowiadać na oczekiwania biznesu nowymi rozwiązaniami reklamowymi – wypowiadali się Olga Gołąb i Łukasz Leoniewski z Google. 80% klientów agencji oczekuje kompleksowych rozwiązań w zakresie marketingu online. Rolą specjalistów sem jest zdiagnozowanie potrzeb klientów i dobranie odpowiednich (nie jednego) rozwiązań reklamowych. Gołąb i Leoniewski opisali kilka przykładów klientów (ich potrzeby i obiekcje) oraz dobrali gotowe narzędzia promocji.


Z częścią prezentacji wygłoszonych na Google dla Agencji można zapoznać się na stronie www.dziengoogledlaagencji.pl.

 

Na koniec eventu, który tym razem odbył się w Pałacu Konstantego Zamoyskiego, prowadząca spotkanie – Agnieszka Tomalak i Adam Górniak – przedstawili rewolucyjne zmiany we współpracy Google z agencjami sem. W najbliższym czasie do historii przejdą Programy: Certyfikacji firm i Google dla Agencji. Zastąpi je jeden: Google Partners. Do samego Programu będzie mogła należeć każda agencja sem, aczkolwiek tytułem „Partner Google” będzie mogło się szczycić jedynie 8-10 agencji w Polsce. Kto to będzie, dowiemy się w przeciągu miesiąca. Zdecydują o tym: czynniki jakościowe (audyt kont klientów już za nami) oraz ilościowy (liczba klientów korzystających z usługi adwords).


Szczegóły już wkrótce.


Zamykająca event – Agnieszka Tomalak – zaprosiła na kolejne spotkanie już za rok, być może w Warszawie, Poznaniu, Pradze lub w Budapeszcie.

 

Autor
Maciej Jurek
Ocena artykułu
5.00 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się