Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Firmowe blogi - silne zaplecze marketingowe

Opublikowano: 05-07-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Pisanie bloga pomaga w pokazaniu firmy ,,od kuchni’’, sprzyja pozycjonowaniu strony, jest świetnym sposobem na zyskanie zaufania wśród wielu osób, przyciąga uwagę potencjalnych klientów  i przede wszystkim nie jest przesadzoną reklamą typu: ,,najtańszy – najszybszy – najlepszy’’.

Co pisać?
W prowadzeniu firmowego bloga ważna jest przede wszystkim ... prawda. Jest ona fundamentem w budowaniu relacji zleceniobiorca – zleceniodawca. Najlepszym rozwiązaniem w dodawaniu przyciągających uwagę wpisów, jest relacjonowanie pracy w firmie, jej bieżących działań i sukcesów. Opinie klientów zwracają uwagę na fakt, że dzięki ,,przypadkowemu’’ trafieniu na firmowego bloga, dowiedzieli się, jak funkcjonuje potencjalny kontrahent. Widząc zaangażowanie i wkład w tworzenie ukazywanych produktów czy usług, klienci doceniają rzeczywistą jakość otrzymywanych dóbr i zaangażowanie przygotowujących ich ludzi. 

Zwróć uwagę na…
K o n s e k w e n c j ę. Rejestrując czasopismo, oprócz danych firmy i redaktora, dziennikarze muszą również określić częstotliwość ukazywania swojej gazety. Wyobraź sobie, że jesteś właśnie dziennikarzem, który musi wywiązać się z zawartej umowy. Ustal własny układ; wyznacz dni, w których będą ukazywały się nowinki na temat Twojej firmy. Wtedy przekonasz się, że klienci z niecierpliwością będą oczekiwali nowych wpisów w danym dniu!
Od początku również ustal temat bloga, osoby odpowiedzialne za przygotowywanie tekstów, zarządzaj nim i spraw, aby przyciągał uwagę każdego – zarówno nowego, jak i stałego klienta. Pamiętaj, żeby nie była to reklama przeklejona z głównej strony internetowej własnej firmy. Liczy się jakość, konsekwencja i dobry pomysł!

Pół żartem czy pół serio?
Forma tekstów zależy od specyfiki adresatów, branży i Twojej strategii marketingowej. Mogą to być artykuły, sprawozdania, felietony czy profesjonalne opracowania na temat branży i firmy. Promuj swojego bloga oraz zapraszaj do czytania wszystkich – dbając jednak o to, by był specyficzny i dopasowany do oczekiwań odbiorców.

 

Źródło: socialpress.pl

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
4.00 - (8 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się