Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Rodacy z dala od pracy, czyli o wakacjach z www

Opublikowano: 24-06-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Podróżnicy www
Według badań prawie 78% ankietowanych przyznało, że Internet stanowi dla nich źródło informacji o celu podróży, ofertach biur turystycznych czy noclegach. Blisko połowa respondentów wykorzystuje Sieć do kupowania usług turystycznych i tylko nieco mniej (46%) do ich rezerwowania. Najchętniej z możliwości Sieci korzystają młodzi ludzie, ale zaskakującym rezultatem był także stosunkowo wysoki odsetek osób starszych rezerwujących oraz kupujących usługi turystyczne online.

Internet na usługach turystyki
Planowanie wyjazdu to zazwyczaj złożony proces. Składają się na niego czynności związane z zapewnianiem transportu do miejsca wypoczynku i z powrotem oraz noclegów i wyżywienia. Są to podstawowe potrzeby, które odbijają się  na statystykach w poszukiwaniach internetowych usług turystycznych. Największym zainteresowaniem cieszą się rezerwacje noclegów, co dotyczy przeglądania, porównywania i bukowania miejsc w hotelach, pensjonatach oraz innych obiektach noclegowych. Kolejnym istotnym celem przygotowań do podroży jest znalezienie najbardziej optymalnej formy transportu. W tym wypadku Polacy przeszukują oferty przelotów, w mniejszym stopniu wynajmu aut oraz jachtów. Wielu turystów pragnie zmniejszyć problemy z planowaniem wakacji do minimum, w związku z czym przeszukują oferty biur podróży.

Źródło: Interaktywnie.com

 

Last i first minute
Proces planowania rozpoczyna się średnio na 6-12 miesięcy przed wyjazdem, z uwagi na stosunkowo duży wydatek, jakim są wakacje dla całej rodziny. W związku z tym rodziny często korzystają z okazyjnych cen czy promocyjnych ofert jak first minute bądź rabat udzielany dla rodzin z dzieckiem. Istnieje także grono osób, które z wyborem destynacji czeka do ostatniej chwili, pragnąc skorzystać z propozycji last minute. Polscy Internauci łowią okazje także w innej formie, jak np. programy lojalnościowe, grupony, itp.

Umiarkowanie czy egzotycznie?
Zdecydowana większość respondentów zgodnie przyznała, że na wyjazdy urlopowe decyduje się w okresie tzw. sezonu. Poza zwyczajowym okresem wakacyjnym na wypoczynek decyduje się mniej osób, jednak różnica stopni procentowych nie jest drastyczna. Wśród ankietowanych większość spędza wakacje w Polsce lub w Europie, tylko niewielki procent (22%) decyduje się w sezonie na podróż na inny kontynent. W przypadku turystów korzystających z dni wolnych poza sezonem więcej osób wybiera podróże po Europie niż po kraju, zaś na inne kontynenty udaje się aż 36% badanych.

Źródło: Interaktywnie.com


Opinie i zdjęcia
Polacy przy wyborze oferty turystycznej coraz chętniej kierują się także opinią na temat danego hotelu, linii lotniczej czy atrakcji turystycznych. Wielu, zwłaszcza starszych ludzi, ceni komfort podczas pobytu i nie decyduje się od razu na najtańszą propozycję. Coraz chętniej sprawdzają zdjęcia umieszczone nie tylko w folderze reklamowym, ale też wykonane przez Internautów, którzy byli w danym miejscu. W grupie najmłodszych ankietowanych decydującą rolę odgrywa koszt, dostępność terminów oraz lokalizacja.

Źródła: Interaktywnie.com

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.17 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się