Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowe Mapy Google – nowe możliwości

Opublikowano: 10-06-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Konferencja Google I/O przyniosła nam kilka zmian, jednak jedną z tych, które budzą najwięcej emocji są nowe Mapy Google. Modyfikacja dotychczasowego sposobu wyszukiwania interesujących nas miejsc ma sprawić, że będziemy częściej korzystać z tej usługi, a z biegiem czasu będzie się ona dopasowywać do naszych potrzeb i preferencji. Jak będzie to wyglądało w praktyce?

Personalizacja
Nowe Mapy Google to przede wszystkim szerokie możliwości personalizowania ich do własnych potrzeb. Specjalny system „uczy się” tego jakich miejsc szukamy oraz tworzy bazę naszych zainteresowań, dzięki czemu za każdym kolejnym razem może udzielać nam podpowiedzi dopasowanych do konkretnego użytkownika. Od teraz każda mapa ma być inna. Na jej kształt ma mieć wpływ nasza aktywność w usłudze, dane wprowadzone do naszego konta, a także wszelkie oceny, opinie i recenzje naszego autorstwa. Im więcej informacji udzielimy Mapom, tym bardziej precyzyjne i atrakcyjne dla nas treści będą w nich przedstawiane.

 

Źródło: googlepolska.blogspot.com

 

Integracja
Nowa wersja Map Google integruje ze sobą wiele różnych funkcji. Przede wszystkim jest to doskonałe połączenie zdjęć z Google Earth oraz Street View, a także o wiele łatwiejszy dostęp do możliwości wyszukiwania połączeń lotniczych, natężenia ruchu w danym miejscu, czy też synchronizacji z dostępną komunikacją publiczną. Przeglądając konkretne rejony Map Google w dolnej części menu pojawiają się również najciekawsze zdjęcia zrobione w danym miejscu przedstawiające zabytki, ważne budynki, czy pomniki. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej przybliżyć nam miasto oraz jego atrakcje.

 

Źródło: googlepolska.blogspot.com

 

Interaktywność
To właśnie nasza aktywność ma mieć największy wpływ na to, co widzimy aktualnie na ekranie Map Google. Dlatego też wszelkie opcje oceniania, wyznaczania tras, czy zapoznawania się z ofertą interesujących nas lokali są łatwo dostępne, co zachęca do jeszcze bardziej szczegółowego podróżowania w wirtualnej rzeczywistości. Zupełnie nowy widok 3D pozwala nam spacerować po kanionach, pływać po oceanach i fruwać pomiędzy drapaczami chmur. Za każdym razem algorytm zapisuje naszą aktywność i tworzy propozycje odpowiadające naszym zainteresowaniom i potrzebom. Poniższe wideo obrazuje w doskonały sposób wszelkie zmiany, które zaproponował Google.

 

 

Nowe Mapy Google są dopiero wdrażane i tak naprawdę większość funkcji to zapowiedzi. Warto jednak zaznaczyć, że Google zostawiło sobie otwartą drogę do wprowadzania kolejnych innowacji. Silnik nowych map jest o wiele bardziej uniwersalny i przejrzysty dla użytkownika, co zdecydowanie uatrakcyjnia i ułatwia poszukiwanie istotnych dla nas informacji. Dla tych, którzy chcą na własnej skórze przekonać się jakie możliwości dają nowe Mapy Google, przygotowano stronę, na której można wpisać się na listę oczekujących.

 

Źródła:

googlepolska.blogspot.com, antyweb.pl

 

Autor
Dawid Samulski
Ocena artykułu
4.60 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się