Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google I/O 2013

Opublikowano: 16-05-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Google Play Music All Access

Podczas konferencji przedstawiciele koncernu mówili o nowej usłudze muzycznej - Google Play Music All Access jako radiu bez reguł. Koncern już od dłuższego czasu pracował nad stworzeniem usługi, która miałaby szansę konkurować z popularnymi Spotfitami. Wersja mobilna Google Play Music All Access opiera się na aplikacji Google Play Music i umożliwia dostęp do utworów zapisanych w pamięci urządzenia, jak i przeszukiwanie ogromnych zasobów Google, które są strumieniowane na żądanie. Usługa jest już dostępna w USA, a koszt abonamentu wynosi 9,99 dolarów na miesiąc. Jednocześnie Google gwarantuje wszystkim zainteresowanym 30-dniowy darmowy okres próbny. Twórcy podkreślają, że ich celem było stworzenie rozwiązania łączącego w sobie funkcjonalność muzyki „na żądanie” z radiem i umożliwiającego personalizację poprzez tworzenie indywidualnych playlist.

 

Źródło: Spidersweb

 

Knowledge Graph

Szczególnie interesującą nowością od Google, będzie dla polskich Internautów nasza rodzima wersja językowa Knowledge Graph. Graf Wiedzy to niezwykle funkcjonalna usługa, umożliwiająca prostsze i szybsze szukanie: rzeczy, ludzi, miejsc, które znajdują się w przepastnej bazie danych Google. To jeden z pierwszych kroków na drodze do stworzenia wyszukiwarki przyszłości. Poszukiwanie nie opiera się już wyłącznie na frazach, ale też odnosi się do przedmiotów i koncepcji, które opisują. Knowledge Graph pozwala na uzyskanie w krótszym czasie bardziej precyzyjnych wyników wyszukiwania. Umożliwia uzyskiwanie podsumowań oraz poszerzanie i pogłębianie kontekstu wyszukiwanej frazy.

 

Google+

Koncern postanowił także wprowadzić zmiany do swojego profilu społecznościowego. Największy „lifting” związany jest z komunikatorami, tzn.  Google – Talk, Google+ Messenger i Google Voice. Wszystkie narzędzia mają zostać wkrótce połączone w jedną aplikację  – Hangouts, pozwalającą użytkownikom na czatowanie, rozmowy głosowe i video oraz przesyłanie multimediów. Przemiany nastąpiły również w wyglądzie Google+, postawiono na minimalizm i tchnięto w serwis „pełnię życia” poprzez wprowadzenie wielu animowanych elementów. Portal umożliwiał będzie przeglądanie strumienia w widoku wielokolumnowym, a także automatyczne poprawianie i wybieranie najlepszych zdjęć.

 

Źródło: PC LAB

 

Google Maps

Podczas konferencji koncern zapowiedział kilka zmian w usłudze Google Maps. W kwestii wyglądu modyfikacja będzie wyłącznie kosmetyczna. Prawdziwa metamorfoza dotyczy funkcjonalności map. Nowością w tym zakresie będzie opcja oceniania obiektów umieszczonych na mapkach, jak restauracje, hotele, itp. Prawdziwą ciekawostką okazała się informacja o funkcji mapek, informującej o aktualnych promocjach w sklepach i centrach handlowych. Nowością będzie także funkcja Explore, podpowiadająca w jakie miejsca warto się udać. Koncern daje także użytkownikom możliwość tworzenia „indywidualnych” map, gdzie zaznaczyć można punkty widokowe, ścieżki rowerowe, itp.

 

Źródła: Suddeutsche, Berliner Zeitung, Stern, Spiderwebs, PC Format, PC LAB

 

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.17 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się