61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Twitter uzyskał patent na Twittera. Idealny prezent z okazji 7 urodzin serwisu

Opublikowano: 25-03-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Dla większości firm z branży technologicznej posiadanie patentów na swoje unikalne rozwiązania jest jedyną szansą na zachowanie przewagi nad konkurencją. W ekstremalnych sytuacjach dochodzi nawet do „wojen patentowych” pomiędzy największymi gigantami w branży, tak jak miało to miejsce w przypadku Apple i Samsunga. Tym bardziej zadziwiający wydaje się fakt, że portal Twitter dopiero kilka dni temu uzyskał prawo patentowe do Twittera.

Założyciele serwisu złożyli wniosek o patent w 2008 roku i dopiero po pięciu latach, dokładnie 19 marca 2013, został on przyznany Jack’owi Dorsey’owi i Christopher’owi Isaac Stone’owi, którzy w 2006 roku wraz z Ev Williamsem założyli mikrobloga.

Dokument patentowy chroni przede wszystkim system umożliwiający wysyłanie wiadomości, nie do konkretnego adresata, ale do wszystkich osób, które obserwują profil. Teoretycznie dzięki temu patentowi Twitter mógłby zaszkodzić wielu serwisom społecznościowym, wykorzystującym tego typu rozwiązania. Przedstawiciele spółki zapewniają jednak, że patent ma na celu jedynie ochronę przed ewentualnymi atakami konkurencji.

Z całą pewnością przyznanie patentu jest dobrą wiadomością dla przedstawicieli Twittera, tym bardziej, że 21 marca serwis obchodził swoje 7 urodziny. Obecnie na Twitterze znajduje się ok. 200 milionów aktywnych użytkowników, którzy każdego dnia publikują 400 mln wpisów.

Przygotowany z okazji urodzin filmik, prezentuje najważniejsze wydarzenia z życia portalu.

Źródło: youtube.com

Źródło: socialpress.pl, wirtualnemedia.pl

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.00 - (8 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się