Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Cześć, jestem Asia i jeszcze nie zrobiłam zdjęcia w Instagramie

Opublikowano: 21-03-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min

Instagram jak wirus atakuje konta użytkowników na Twitterze i Facebooku. To kolejna szansa dla tych gigantów na zarobienie jeszcze większych pieniędzy, a dla internautów - na dzielenie się swoimi przeżyciami za pomocą publikowania stylizowanych zdjęć. Każdy zna powiedzenie, że jeśli kogoś nie ma na Facebooku, to nie istnieje. Czy niedługo przyjmie się stwierdzenie, że jeśli nie zrobiłeś zdjęcia w Instagramie, to nie jesteś cool?


Źródło: 9gag.com


Początkowo aplikacja była dedykowana na iPhone'y. Dzięki powstaniu serwisu społecznościowego dziś może z niej korzystać każdy. Według twórców, Instagram trafia w konkretną grupę użytkowników Internetu – osób zainteresowanych fotografią, pragnących szybko i, co ważne, mobilnie dokonać obróbki wykonanych zdjęć. Złośliwi nazywają użytkowników Instagramu hipsterami, właśnie z racji możliwości stylizacji.


Trzeba stawić czoła prawdzie – Instagram staje się kolejną potęgą na miarę Facebooka. Nietrudno zatem zrozumieć decyzję Marka Zuckeberga o wykupieniu giganta za, bagatela, 715 mln dolarów. Już od prawie roku aplikacja, teraz dostępna także na Androidzie, jest w posiadaniu twórcy Facebooka.


Od tamtego czasu nie obyło się bez afer. W grudniu poprzedniego roku nowe władze Instagramu poinformowały o zmianie w regulaminie korzystania z serwisu. Zakładała ona, że wszystkie zdjęcia wrzucone na jego serwery są własnością Instagramu, również z możliwością ich wtórnego wykorzystania, a nawet sprzedaży. Oczywiście bez dzielenia się zyskiem. Informacja ta wywołała burzę. Do sądu federalnego w San Francisco trafił pozew zbiorowy przeciw Instagramowi. Właściciele poszli więc po rozum do głowy i wycofali się z planowanych zmian, jednak skutki dało się zauważyć w spadającej liczbie aktywnych użytkowników, co pokazuje wykres poniżej.

 

Źródło: theregister.co.uk 


Sceptycy sądzili, że zachwieje to pozycją serwisu w posadach, jednak echo sprawy powoli cichnie. Wiele osób nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez możliwości dzielenia się z przyjaciółmi i innymi użytkownikami Instagramu swoim codziennym życiem za pomocą zdjęć.

 

Źródło: kulfoto.com


Dzięki temu wynalazkowi każdy ma okazję poczuć się wyjątkowo i choć na chwilę wcielić w rolę profesjonalnego fotografa. Na zdjęciach w Instagramie wszystko bowiem wygląda inaczej, lepiej. Zwykła kanapka pretenduje do miana dzieła sztuki. A i nasi znajomi jacyś tacy ciekawsi, bardziej cool…

 

Źrodło: www.wykop.pl

 

Źródła: Instagram, TVN24, T-mobile-trendy, Komputerswiat

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
3.50 - (8 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się