Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sukces dzięki doświadczeniu i intuicji - Sunrise System Gazelą Biznesu 2012

Opublikowano: 08-02-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min

To firmy, które odnoszą sukces dzięki doświadczeniu i rynkowej intuicji, i to niezależnie od sytuacji gospodarczej - tak Gazele Biznesu opisała Patricia Deyna, prezes wydawnictwa Bonnier Business Polska (wydawcy Pulsu Biznesu) podczas Gali regionalnej Gazel Biznesu 2012.

 

Gazelą Biznesu 2012 mogła zostać firma, która łącznie spełniła poniższe kryteria:

- rozpoczęła działalność przed rokiem 2009 i działa do dziś;
- w roku bazowym 2009 osiągnęła przychód ze sprzedaży mieszczący się w przedziale między 3 a 200 mln złotych;
- w latach 2009-2011 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży;
- w latach 2009-2011 nie odnotowała straty;
- udostępniła swoje wyniki finansowe przynajmniej od roku 2009.

O pozycji firmy w rankingu decydował przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2011 w stosunku do 2009). W tym roku wzrosła liczba firm obecnych w rankingu - rośnie liczba firm gotowych pokazać swoje wyniki finansowe, by udowodnić transparentność w prowadzeniu biznesu i skuteczność swojej strategii działania, mierzonej wysokością przychodów.

 

Częścią uroczystości tradycyjnie był panel dyskusyjny, tym razem tematem debaty było:"Jak przetrwać sztorm, utrzymać się na kursie i wypłynąć na szersze wody?". Zaprezentowane przez redakcję Pulsu Biznesu wyniki badania nastrojów Gazel Biznesu pokazują, że firmy z roku na rok są coraz bardziej ostrożne i optymalizują koszty. Jednocześnie rosną zatory płatnicze, co hamuje rozwój firm - inwestycje, wzrost zatrudnienia, wprowadzanie na rynek nowych produktów. Mimo to - 30% spośród ankietowanych Gazel oceniło, że ich sytuacja finansowa w 2012 roku się poprawiła, a 38% - że nie uległa zmianie. Podsumowując, w przypadku 68% Gazel - mimo spowolnienia czy kryzysu gospodarczego - kondycja finansowa przedsiębiorstwa nie uległa pogorszeniu. Świadczyć to może odporności Gazel Biznesu na rynkowe zawirowania.

 

Sunrise System znalazła się w zestawieniu po raz kolejny, z wyróżnieniem za wzrost przychodów w latach 2009-2011 w wysokości 228,22%. Naszym Klientom dziękujemy za zaufanie i współpracę, a wszystkim Gazelom Biznesu - gratulujemy miejsca w tym elitarnym rankingu.

 

Źródło: Puls Biznesu

 

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.10 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się