Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Czy można reklamować papierosy w kampaniach Google AdWords?

Opublikowano: 22-01-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min

Na początek ogólna teza: nie można reklamować tytoniu w kampaniach linków sponsorowanych.

 

Niedozwolone bez żadnego „ale” są reklamy:

- papierosów,
- tytoniu,
- alternatywnych produktów, np. e-papierosów. Nawet jeśli są promowane jako sposób na walkę z nałogiem,
- cygara, cygaretki,
- fajki, bibułki, odparowywacze.


Wielu reklamodawców powyższe zastrzeżenia stara się obejść, tworząc w serwisie podstrony poświęcone negatywnym skutkom palenia. Np. „Palenie szkodzi, ale gdy palisz nasze e-papierosy szkodliwość substancji trujących jest mniejsza.” Takie reklamy również są zabronione.


Zakazana jest również reklama produktów niezwiązanych z tytoniem, gdy na stronie znajdują się papierosy, cygara czy fajki. Np. reklamodawca w linkach sponsorowanych umieszcza popielniczki, zapałki czy nawet dalej… artykuły kuchenne, ale w ofercie witryny jest tytoń.


Co można, jeśli nic nie można?


Z pewnym ograniczeniem (dobrze znany filtr rodzinny, tzw. SafeSearch) można reklamować bary cygarowe czy bary z sziszami (jednoznacznie reklama musi być poświecona lokalowi a nie sziszom).

 

Dozwolona jest natomiast reklama produktów, które ułatwiają zerwanie z nałogiem, np. plastry czy gumy do żucia. Możliwe jest również reklamowanie akcesoriów tytoniowych, takich jaki: zapalniczki, gilotynki do cygara czy popielniczki. Oczywiście jeśli na stronie nie ma papierosów.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
#1Misiek2013-03-08 11:43:38
No własnie ostatnio się zastanawiałem dlaczego nie ma linków sponsorowanych przy haśle e-papierosy. Będzie trzeba znaleźć inne sposoby na reklamę ;/
#2Grzegorz2013-06-14 08:23:48
Dla mnie to jest chore, skoro można reklamować gumy z nikotyną, dlaczego nie można reklamować e-papierosa który jest urządzeniem, i liquidu, który zawiera nikotynę taką samą jak te gumy. Wygląda mi to na stronniczość google.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się