61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sunrise Dzieciom dla "Malucha"

Opublikowano: 20-12-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 2:55 min


W tym roku sanie firmowego Gwiazdora obrały kierunek na Włocławek - do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Maluch", opiekującej się 34 dziećmi w wieku 0-7 lat. Otrzymaliśmy od dzieci wyjątkowo piękne listy do Św. Mikołaja - przygotowane z dużą wyobraźnią i artystycznym zapałem:

Od pragnień do ich realizacji droga wiodła przez Wielkie Świąteczne Zakupy. Znaną nam wszystkim przedświąteczną bieganinę musieliśmy pomnożyć razy 34 + jeden prezent niespodzianka! Czy te konkretne wrotki Mikołaj zdąży znaleźć i dowieźć na czas? Czy żyrafa jest dostatecznie żyrafiasta i co się stanie, jeśli nie znajdziemy krokodyla? I gdzie zniknęły wszystkie bujane koniki? Z tymi pytaniami mierzyły się "elfy", nie szczędzące czasu i trudu w przemierzaniu sklepów internetowych i naziemnych, by spełnić życzenia co do joty.

Aż nadszedł dzień tradycyjnego Wielkiego Pakowania, w które zaangażowali się czynnie nasi pracownicy z Centrum Performance Marketing w Bydgoszczy, w tym kadra menedżerska. Zaczęło się od drzewka - ekologicznego, jak to Green Sunrise :-)

Praca wre. Szczególnym wyzwaniem logistycznym okazał się konik na biegunach, który nie chciał się zmieścić nawet w gigantyczne torebki, jakie przygotowaliśmy na tę okoliczność.

Jak zwykle, przy okazji zmagań ze wstążkami i pakunkami każdy z nas znalazł w sobie małego łobuziaka - i przy pakowaniu interaktywnych żółwi, autek i lalek duże chłopy i prawdziwe kobiety miały frajdę jak dzieci. Efekt - dla nas pod choinką nie zostało wiele miejsca:

Dzyń, dzyń, dzyń, nadjeżdżają sanie Świętego Mikołaja... Dzieci zaprosiły nas na wigilijną wieczerzę w dniu 20 grudnia. Były bardzo dzielne - kleiły im się oczka, ale wytrwale czekały na wizytę brzuchatego, siwobrodego jegomościa. Gwiazdor próbował być surowy i przez chwilę szukał pod choinką rózgi - ale gdy natarł na niego roześmiany tłumek małych ludzi, został rozbrojony. We Włocławku nikt na rózgę nie zasłużył! 

To krótka relacja ze spotkania dzieci z Gwiazdorem:

Emocje towarzyszyły nie tylko maluchom, które szukały pod choinką swoich wymarzonych zabawek - ale również "elfom" i "reniferom". Trafić w oczekiwania, nie rozczarować - to ważne szczególnie w takim gronie.

Co roku do ostatniej chwili zastanawiamy się, czy zrobiliśmy wszystko, by dzieci miały trochę lepsze Święta. Akcja odbyła się po raz piąty i stała się tradycją, do której przygotowujemy się już przed Mikołajkami. Do tej pory w spełnienie marzeń prawie 150 dzieci zaangażowali się pracownicy ze wszystkich firmowych centrów kompetencyjnych.

Warto pomagać. Dając od siebie trochę wolnego czasu i pozytywnej energii oraz środki przeznaczone na akcję przez właścicieli firmy, dostajemy zawsze w zamian znacznie więcej - chwilę wzruszeń i mądrej refleksji. Dziękujemy dzieciom z Włocławka i ich wychowawcom za serdeczną gościnę i wspaniałą, świąteczną atmosferę. Maluszki i ich trudne dzieciństwo poruszyły nas wszystkich, szczególnie tych z nas, którzy są rodzicami.

Mamy jak zawsze nadzieję, że dzięki Sunrise Dzieciom uśmiech zagości na buziach dzieci na choć trochę dłużej niż spotkanie z Gwiazdorem.

Mikołaju, do zobaczenia za rok!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się