Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Mobilny internet – zawsze i wszędzie

Opublikowano: 31-08-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Według badań firmy Ericsson ponad 90% badanych,  odczuwa silną potrzebę dostępu do Sieci w każdym miejscu i o każdej porze.

Przedstawiony rezultat dotyczy przede wszystkim osób, które korzystają z Internetu w celach służbowych. Jest to wynikiem nie tylko zmiany modelu pracy, ale również zmian, jakie zachodzą w ogóle w społeczeństwie – zwiększona mobilność, postęp w dziedzinie środków komunikacji. Wszystko to wpływa na zdecydowanie na zmiany w relacjach między pracodawcą a pracownikiem.  Teraz liczy się przede wszystkim natychmiastowa reakcja – możliwa dzięki mobilnemu łączu internetowemu.

 

Badania przeprowadzone przez firmę Ericsson objęły głównie pracowników umysłowych obejmujących kierownicze stanowiska. Dotyczyło to regionów europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Szwecja),  amerykańskich (Stany Zjednoczone) i australijskich (Australia).

Ponad ¾ ankietowanych przyznało, że Internet stanowi dla nich pierwsze i główne źródło pozyskiwania informacji. Podobna liczba badanych uznała, że muszą być „dostępni” przez całą dobę dla swoich klientów i pracowników. Przeważająca większość ankietowanych uznała, że musi posiadać dostęp do Sieci, aby efektywnie pracować. Wielu z nich podkreśla, że do dzięki Sieci zdobyło lukratywne oferty pracy albo „złapało okazję”.

 

W miarę zwiększania się zapotrzebowania na całodobowy dostęp do Internetu, światowi potentaci urządzeń elektronicznych starają się wymyślać coraz nowsze i coraz bardziej praktyczne rozwiązania. Nikt już sobie nie wyobraża świata bez tabletów, smartfonów i netbooków. W codziennej pracy stają się niezastąpione przy odbieraniu poczty elektronicznej, prowadzeniu video-konferencji czy przygotowywaniu prezentacji. Niemal połowa użytkowników przyznaje się do tego, że każdego dnia  korzysta z internetu i portali społecznościowych.

 

Źródło: Egospodarka

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się