Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Czy Facebook przejmie Face.com?

Opublikowano: 18-06-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 1:05 min
Już jakiś czas temu Facebook został wzbogacony o funkcję rozpoznawania twarzy, która wzbudziła niemałe kontrowersje wśród użytkowników.

Jak wynika z najnowszych informacji serwis planuje kolejne inwestycje w tę technologię. Izraelski biznesowy dziennik „Calcalist” poinformował, że Facebook prowadzi rozmowy z firmą Face.com, oferującą narzędzia, umożliwiające rozpoznawanie twarzy. W przypadku Facebooka miałaby ona pomóc w szybszym odnajdywaniu znajomych i oznaczaniu ich na zdjęciach, zarówno w mobilnej, jak również deskopowej wersji serwisu.

Według dziennika jest to już kolejna próba przejęcia Face.com. Wcześniejsze miały zakończyć się fiaskiem ze względu na zbyt niską cenę, jaką oferował Facebook.

Face.com dysponuje już własną aplikacją przeznaczoną do Facebooka o nazwie Photo Tagger. Dzięki niej możemy skanować albumy ze zdjęciami i odnajdywać naszych przyjaciół. Nowością jest natomiast Klik – narzędzie do rozpoznawania twarzy, stworzone z myślą o platformie iOS, na którą można się zalogować korzystając z danych z Facebooka.  

W sieci nigdy nie mogliśmy się czuć anonimowi, ale teraz nasza twarz może być rozpoznawalna jak nigdy wcześniej.Źródło: Wirtualnemedia

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.25 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się