Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Wirtualny realny świat Google

Opublikowano: 11-06-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min

Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality) to intensywnie rozwijająca się  technologia łącząca świat wirtualny z tym jak najbardziej realnym. Jej zastosowania są praktycznie nieograniczone, od wielu lat sprawdza się w wojsku, medycynie, coraz chętniej i częściej używana jest w edukacji, a w szeroko pojętej reklamie według wielu uważana jest wręcz za rewolucyjną. Przede wszystkim jednak AR potrafi być niezwykle przydatnym narzędziem codziennego użytku.
Technologia ta używana może być w prasie (specjalne fotografie oglądane za pośrednictwem kamery w telefonie zdradzają nową, interaktywną zawartość), w smartfonach (dedykowane aplikacje, wykorzystujące między innymi geolokalizację i integrując ją z obrazem z kamery rozszerzają obserwowane otoczenie o dodatkowe informacje), a także w specjalnie przeznaczonych do tego urządzeniach, takich jak opisywane tu, opracowane przez zespół Google okulary.
Ciekawym sposobem wykorzystania Rozszerzonej Rzeczywistości jest choćby narzędzie do wirtualnych zakupów w sklepach odzieżowych, pozwalające na „przymierzanie” ubrań, przed ich zakupem.

„Projekt Glass” wprowadza do zagadnienia Rozszerzonej Rzeczywistości nowy, społecznościowy wymiar. Pozwala on nie tylko na wygodne i możliwie naturalne wykorzystanie tej technologii, ale umożliwia także m.in. kręcenie filmów z perspektywy pierwszej osoby i niemal natychmiastowe dzielenie się nimi ze swoimi znajomymi za pośrednictwem Google+, jak również komunikację za pomocą wideokonferencji np. podczas porannego biegania, czy poznanie opinii na temat danej restauracji bezpośrednio przed złożeniem zamówienia.

Ten krótki film pokazuje najciekawsze możliwości sterowanych głosem okularów proponowanych przez Giganta z Mountain View. W praktyce możliwości ich zastosowania są nieograniczone. To właściwie zupełnie nowy interfejs pozwalający na korzystanie z najnowocześniejszych technologii informacyjnych w sposób nieangażujący, podczas wykonywania codziennych czynności.

Więcej o „Project Glass” przeczytać można na profilu Google+ pod adresem:

Można tam również oglądać coraz liczniejsze filmy nagrane za pomocą tych niezwykłych okularów, którymi z pewnością nie pogardziłby sam Ethan Hunt podczas wykonywania jednej ze swoich supermisji.

Źródła: Wirtualnemedia

Autor
Kornel Swiokła
Ocena artykułu
4.57 - (7 głosów)
Komentarze
#1Katalog2017-06-08 10:49:13
No perspektywa na przyszłośc project Glass jest bardzo ciekawa , ale na razie te okulary mnie ni zachwyciły tak jak się tego spodziewałem.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się