Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Ponowne spadki w Google

Opublikowano: 18-05-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

 

Źródło: Niezależna.pl

W lutym pisaliśmy na naszym blogu o spadku pozycji polskich porównywarek cenowych Nokaut, Skąpiec i Ceneo, a także niektórych, chętnie odwiedzanych portali internetowych - tesco.pl, swistak.pl, euro.com.pl czy fotka.pl. Związane było to ze stosowaniem przez te strony metod pozycjonowania niezalecanych, czy wręcz zabronionych przez Google, np. tak zwanego SWL – Systemu Wymiany Linków.  Kara trwała łącznie kilka tygodni i okazała się bardzo dotkliwa. Nokaut stracił w ciągu miesiąca ponad 1,5 mln użytkowników, Ceneo ponad milion, a Skąpiec - ok. 500 tys. Z pewnością przełożyło się to również na wyniki finansowe wymienionych wyszukiwarek.

Obecnie sytuacja się powtarza. Tym razem spadek pozycji dotknął między innymi serwis banku Millennium, należący do Allegro - serwis ogłoszeń Tablica.pl, porównywarkę cen Okazje.info oraz portal Play. Jak napisał 14 maja na Google+  Kaspar Szymański z antyspamerskiego zespołu giganta z Mountain View:

Z przykrością stwierdzamy, że niektórzy webmasterzy nadal próbują sztuczek na skróty. Podejmujemy więc działania wobec witryn nie przestrzegajacych zaleceń Google dla webmasterów. Rezultaty naszych działań staną się zapewne widoczne w ciągu kilku dni dla użytkowników wyszukiwarki Google.

Szymański nie podaje, które konkretnie witryny zostały ukarane, dodając, że Właściciele wszystkich witryn zostali powiadomieni przez Narzędzia Google dla Webmasterów. Wyjaśnia jednocześnie, że inicjatywa ta to kolejny element naszej strategii walki z witrynami stosującymi metody pozycjonowania wykraczajace poza wytyczne Google i zapowiada: będziemy kontynuowali walkę ze spamem w obronie jakości indeksu Google oraz naszych użytkowników.

Skoro spadki dotykają witryny tak uznanych, rynkowych graczy jak Bank Millenium czy Play, z pewnością warto zadbać o odpowiednią jakość wyników wyszukiwania oraz wybrać pozycjonowanie oparte jedynie na uznanych metodach.

Źródła: Gazeta.pl, Kaspar Szymański

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się