Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Jak często korzystamy z Internetu

Opublikowano: 17-04-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min

Lutowy raport firmy badawczej comScore, zbierający indywidualne wyniki badań przeprowadzanych dla 18 rynków sprawozdawczych, pokazuje, że nadal największym rynkiem on-line w Europie jest Rosja, w której istnieje  54,6 mln użytkowników internetu powyżej 15 roku życia. Najbardziej zaangażowani są natomiast użytkownicy z Wielkiej Brytanii, którzy w lutym spędzali 36,7 godzin on-line. Z kolei na pierwszym miejscu jeśli chodzi o przeciętną liczbę odwiedzanych stron znalazła się Turcja. Statystyczny użytkownik sieci z tego państwa odwiedzał w trakcie miesiąca 3,937 stron.

A jak wygląda to w przypadku Polski? W lutym polskich użytkowników było 18,097 mln, co daje nam 8 miejsce w Europie. Polacy są jednak dość aktywni, spędzają w sieci średnio 30,6 godz., podczas gdy średnia europejska wynosi 24,8 godzin. Ten wynik daje nam czwarte miejsce w Europie. Generalnie spędzamy on-line więcej czasu niż użytkownicy z trzech pierwszych największych rynków: rosyjskiego (26,7 godzin), niemieckiego (26,5 godzin) oraz francuskiego (26,6 godzin). Średnio odwiedzamy miesięcznie 3442 strony. Podsumowując, nadal mamy w Polsce tendencję zwyżkową - w grudniu spędzaliśmy on-line 27,8 godz. i odwiedzaliśmy 3156 stron. Nadal jest to zatem bardzo przyszłościowy rynek i warto w niego inwestować.

Badanie gromadziło wyniki zarówno z lokalizacji domowych, jak i internetu wykorzystywanego w pracy. Poniżej wyniki dla wszystkich uwzględnianych w badaniu państw.

Źródło: comScore

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.80 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się