Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google aktualizuje politykę prywatności

Opublikowano: 08-02-2012
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 minW niedługim czasie zmiany obejmą większość produktów Google (ponad 60), które objęte zostaną jedną, wspólną polityką prywatności. Zawierać będzie ona dokładne informacje na temat tego, co i w jaki sposób jest gromadzone oraz jak jest następnie wykorzystywane. W ten sposób Google dostosowuje się do powszechnych standardów, opartych na klarowności i prostocie polityki prywatności. Datę wprowadzenia zmian ustalono na 1 marca bieżącego roku, ale informacje na ten temat trafiają już mailowo do użytkowników.

Co się zmieni? Przede wszystkim połączone zostaną dane z różnych usług. Jeśli użytkownik jest zalogowany w konkretnej usłudze, to informacje na jego temat pochodzące z innych usług Google są również uwzględniane. W rezultacie, jako "scalony", jeden użytkownik, nie będzie musiał dublować pewnych danych i korzystanie z Google stanie się prostsze. Przykładem na to, czego można się po tej zmianie spodziewać, jest wyszukiwanie personalne. Jeśli np. szukamy konkretnej restauracji w Warszawie, pojawią się nasze wpisy i zdjęcia z Google+, notatki z Dokumentów Google wyświetlą się bezpośrednio w Gmailu, można będzie również dodać adres z Gmail do Kalendarza.

Usprawnione i spersonalizowane zostaną również wyszukania. Przykładowo, w bardziej dokładny sposób dostosowane zostaną wyświetlające się reklamy, aby uwzględniać indywidualne zainteresowania użytkownika. Z kolei wykorzystując informacje na temat jego lokalizacji, kalendarza i na przykład danych o ruchu drogowym, będzie można np. otrzymać wiadomość o możliwym spóźnieniu. Wszystkie powyższe zmiany zmierzają do tego, by jeszcze bardziej ułatwić życie i posługiwanie się siecią.

Podobne modyfikacje dotyczą również Warunków usług Google. Przede wszystkim zostaną one ujednolicone i scalone. Warunki usług zostały już uaktualnione.

A co nie ulegnie zmianie? Google wymienia następujące elementy:
- zasada uwolnienia danych, czyli możliwość ich modyfikowania i usuwania przez użytkowników,
- ochrona danych, które nadal nie będą udostępniane na zewnątrz,
- przejrzystość informacji i możliwość wyboru sposobu ich stosowania,
- kontrola prywatności, obejmująca też nowe produkty, np. kręgi Google+.


Źródło: Blog Google

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się