Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

„Przedsiębiorstwo Fair Play” po raz czwarty

Opublikowano: 05-12-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

2 grudnia 2011 podczas Gali XIV edycji konkursu po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie firm ocenionych jako fair play. W ocenie Kapituły Programu, Przedsiębiorstwa Fair Play to te firmy, które dotrzymują podjętych zobowiązań, wkładają wysiłek w kształtowanie pozytywnych relacji ze społecznością lokalną, stwarzają pracownikom sprzyjające warunki do rozwoju, dbają o środowisko naturalne, a współpraca z nimi obciążona jest mniejszym niż przeciętne ryzykiem.
W tym roku jak zwykle zgłosiło się kilkaset firm z całej Polski. Sunrise System jako czterokrotny laureat otrzymało drugi rok z rzędu Złoty Certyfikat.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” realizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. To najstarszy ogólnopolski program certyfikujący w obszarze etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Weryfikacja przebiega dwuetapowo. W I etapie weryfikowane są informacje zawarte w ankietach samooceny, w których przedsiębiorcy odpowiadają na pytania dotyczące m.in. relacji z klientami, kontrahentami, pracownikami i społecznością lokalną. W II etapie audytorzy przeprowadzają audyty certyfikacyjne w firmach. Uzupełnieniem weryfikacji jest badanie klientów i kontrahentów firm. Suma przyznanych przez audytorów, klientów i kontrahentów ocen decyduje o przyznaniu tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Warto przytoczyć kilka liczb opisujących Przedsiębiorstwa Fair Play (źródło: Informacja prasowa Organizatora):

- 98 tys. miejsc pracy zapewniają łącznie laureaci tegorocznej XIV edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

- 26,7 tys. zł przeznaczyło przeciętnie na darowizny każde z „Przedsiębiorstw Fair Play” XIV edycji

- 29 tys. zł przeciętnie przeznaczyli na sponsoring laureaci tegorocznej edycji programu

- 33 mln zł ….przeznaczyli łącznie na działalność społeczną i charytatywną laureaci tegorocznej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Dla nas wyróżnienie jest oceną dotychczasowych działań i deklaracją stosowania najwyższych standardów etycznych i rzetelności w dalszej działalności gospodarczej.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.00 - (8 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się