Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

European Business Awards - panel w Londynie za nami

Opublikowano: 19-09-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 2:45 min

Trudno w kwadrans omówić ścieżkę rozwoju firmy o dynamice przychodów na poziomie kilku tysięcy procent. 8 września podjął się tego Paweł Rybak, Wiceprezes Zarządu reprezentujący Sunrise System na panelu sędziowskim kwalifikującym do dalszych rozgrywek w konkursie European Business Awards. Panel odbył się w siedzibie banku HSBC sponsorujące konkurs o europejską nagrodę biznesu, zlokalizowanej w dzielnicy Canary Wharf (rywalizującej z londyńskim City o miano ścisłego centrum wielkiego biznesu).

W skład szacownego gremium sędziowskiego w naszej kategorii – The Infosys Business Of The Year Award z obrotami do 25 mln euro – weszli praktycy biznesu: 

- Philip Forrest – prezes składu sędziowskiego, autor pierwszej europejskiej publikacji na temat jakości obsługi klienta, prezes Międzynarodowego Instytutu Obsługi Klienta, ekspert w zakresie efektywności biznesu;
- dr Janusz Marszalec – starszy doradca ds. Innowacyjności na Uczelni Vistula, współautor raportu o innowacyjności polskiej ekonomii, ekspert Centrum im. Adama Smitha;
- Oliver P. Garrigue – założyciel i dyrektor zarządzający Mapesbury Capital Partners, specjalizujący się w doradztwie strategicznym;
- dr Alfons Sauquet – dziekan ESADE Business School, naukowo specjalizujący się w zarządzaniu innowacyjnością;
- Sudhir Chaturvedi – wiceprezes Infosys’ Manufacturing Business Unit w Europie, specjalista w zakresie tworzenia efektywnych sieci handlowych o globalnym zasięgu.

P. Rybak omówił kluczowe przewagi konkurencyjne i nasze sposoby na osiąganie (rewelacyjnych) wyników ekonomicznych; obok stale rozwijanej i dostosowywanej do zmieniającego się rynku oferty są to m. in. autorskie rozwiązania techniczne:

- bardzo zaawansowany system organizacji pracy, zsynchronizowany z dedykowanym CRM-em;
- system SEO Reports, gwarantujący regularne, miarodaje monitorowanie pozycji stron internetowych naszych klientów w wynikach wyszukiwania i bieżące dostosowywanie strategii pozycjonowania;
- nowatorskie analizy SWOT stron internetowych;
- stały rozwój infrastruktury, z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań

oraz organizacyjne:

- starannie wyselekcjonowana kadra;
- przejrzyste ścieżki kariery;
- automatyzacja wielu procesów obsługi, skracająca do minimum czas oczekiwania klientów na satysfakcjonujące rezultaty współpracy;
- skupienie na budowaniu trwałych relacji z klientami poprzez przemyślaną politykę lojalnościową;
- reagowanie na potrzeby otoczenia rynkowego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (polityka Green Sunrise i akcje Sunrise Dzieciom).

Po prezentacji sędziowie dopytywali szczegółowo o naszą politykę obsługi klienta, filozofię zarządzania kadrami i politykę finansowania inwestycji - z kuluarowych doniesień wiemy, że strategia Sunrise System zrobiła na sędziach konkursu European Business Awards naprawdę duże wrażenie.

Wymiana wrażeń poczyniona podczas spotkania w Londynie z innymi najbardziej konkurencyjnymi firmami naszego kontynentu potwierdza, że w dziedzinie technologii internetowych polskie firmy śmiało mogą konkurować z przedsiębiorstwami „starej Europy” o dojrzalszej e-gospodarce. Miło nam odnotować, że w swojej kategorii jesteśmy jedyną firmą z Polski.

Rywalizujemy w innowacyjności i skuteczności z  dziesiątką firm – m. in. z Niemiec, Finlandii i Francji. Wielki finał w listopadzie w Barcelonie - ale już na tym etapie, mając "wstęgę honoru", cieszymy się ze statusu finalistów w tak cenionym konkursie.

Więcej informacji na stronie konkursu.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
3.64 - (11 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się