Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowe linki witryny Google szybszą drogą na dotarcie do informacji

Opublikowano: 30-08-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min
Klika dni temu Google oznajmił na swoim oficjalnym blogu wprowadzenie, do tej pory testowanej, nowej, ulepszonej i rozszerzonej aż do 12 wyników wersji linków witryny, pokazywanych pod głównym adresem strony.

Linki witryny, które znamy sprzed debiutu tej nowej wersji posiadały 2 kolumny i maksimum 4 linie:


Nowa wersja linków witryny wyświetlana w 2 kolumnach i aż do 12 wyników, znacznie zwiększa widoczność i bezpośredni dostęp do informacji:


Ponadto, ta nowa wersja wyświetlana przy zapytaniach zawierających markę, nazwę firmy lub organizacji, może zawierać różną liczbę i kolejność linków, dostosowanych w dynamiczny sposób do zapytania.

Na tę okoliczność w Google Webmaster Tools pojawiła się również nowa zakładka pozwalająca na zarządzanie linkami. Na chwilę obecną istnieje jedynie możliwość wskazania tych linków, których nie chcemy aby się wyświetlały, poprzez ich przesunięcie w dół. Zdegradowanie adresu URL jest efektywne przez 90 dni, lecz nie daje 100% gwarancji (jak zwykle bywa również w pozycjonowaniu), że nie zostanie on wyświetlony.

Zmiana nie wpływa bezpośrednio na pozycjonowanie, ale pokazuje, że obecność na pierwszej stronie wyników wyszukiwania może przynieść jeszcze większy ruch na stronie. W końcu więcej linków = większa widoczność w SERP.

Źródło: Google
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
3.46 - (13 głosów)
Komentarze
#1Łukasz Kamiennik2011-10-28 08:13:26
Bardzo przyjemna zmiana ze strony Google.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się