Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Reklama w Internecie przyciąga młodych

Opublikowano: 17-06-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Czy jednak reklama w Internecie rzeczywiście trafia do odbiorców? Najnowszy raport Digital Young „Internet buduje marki wśród młodych” wskazuje, że 84% młodych użytkowników dostrzega reklamy i odróżnia je od innych komunikatów.
Raport odrzuca mit o tzw. ślepocie banerowej, czyli o tym, że reklama w Internecie irytuje, odpycha, bardziej denerwuje niż przyciąga. Reklama w sieci nie trafia w próżnie – aż 42% osób, które wzięło udział w badaniu przyznało, że klika w reklamę, co najczęściej wynika to z tego, że zamieszczony baner reklamowy jest po prostu interesujący.

Jakie są inne najważniejsze wnioski z raportu? Okazuje się, że 45% młodych zmienia swoje nastawienie do danych produktów czy też usług właśnie poprzez informacje, które odnajdują w sieci. Najczęściej związane są one z wpisami na różnorodnych forach, portalach społecznościowych i opiniami znajomych, choć duże znaczenie mają również opinie ekspertów na stronach internetowych. Co najważniejsze jednak - zmiana tego nastawienia aż w 68 procentach przekłada się na decyzję o zakupie danego produktu i w 42 procentach jest to pierwszy zakup dokonany przez Internet - wszystko dzięki reklamie. Grupą, która szczególnie zwraca uwagę na reklamę internetową są osoby w wieku 19-24 lat i częściej dotyczy to mężczyzn niż kobiet.

 

Dla branż zajmujących się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych, niezwykle istotny jest fakt, że obok reklamy graficznej najskuteczniejszym kanałem e-marketingu jest wyszukiwarka Google. Aż 84% badanych wyszukuje informacji o firmie i marce poprzez Google, a 78% z nich kilka w linki sponsorowane. Badanie Digital Young potwierdza, że to właśnie poprzez wyszukiwarkę komunikat reklamowy dotrze do najszerszego grona młodych ludzi i wpłynie na ich decyzje zakupowe.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
2.50 - (10 głosów)
Komentarze
#1Manifo2011-06-22 07:23:11
Wcale mnie nie dziwią te wyniki. Już po samej obserwacji znajomych studentów i młodych ludzi widzę, jak sugerują się tym co im powie Google. Często nie potrafią nawet zorientować się co jest reklamą, treścią typowo PRową a co nie. Na dzień dzisiejszy młodzież jest bardzo podatna na reklamę internetową.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się