61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

W krzyżowym ogniu pytań

Opublikowano: 30-05-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

Na początek krótkie wyjaśnienie. Google Online Marketing Challenge to konkurs, w którym grupy studenckie z całego świata, pod kierownictwem swoich wykładowców, rywalizują w prowadzeniu kampanii linków sponsorowanych. W tej chwili odbywa się już czwarta edycja tego konkursu.

W ramach zajęć monograficznych „Technologie e-commerce – marketing internetowy” przeprowadziliśmy ponad dwugodzinny wykład obejmujący w swojej tematyce wskazówki z zakresu przygotowania, optymalizacji i analizy danych kampanii Google AdWords. W zasadzie bardzo szybko nasz wykład przerodził się w dyskusję praktyków z bardzo dobrze zorientowanymi studentami poznańskich uczelni. Odpowiadając na pytania, staraliśmy się przede wszystkim przekazać, jakich błędów ustrzec się w fazie uruchamiania kampanii. Studenci dysponują bowiem ograniczoną kwotę pieniędzy na promocję wybranych stron, muszą też przeprowadzić kampanie w bardzo krótkim czasie. Zatem rady doświadczonych specjalistów mogły być – i mamy nadzieje, że były - bardzo cenne. Rozmawialiśmy przede wszystkim o najnowszych trendach w wyszukiwarce, sposobach na wybór optymalnych słów kluczowych czy podziale kampanii na wszystkie dostępne media i nośniki. Ważnym elementem dyskusji okazał się również Google Analytics - narzędzie oceny kampanii od strony ruch na stronie. Radziliśmy jak wykorzystać wszystkie dane, dostępne zarówno w koncie AdWords, jak i w raportach Analyticsa. Dobrze przeprowadzona kampania – w naszym odczuciu - opiera się bowiem na wykorzystaniu wszystkich możliwości jakie dają narzędzia Google.

Jak wspomniałem na wstępie obecnie trwa kolejna edycja Google Online Marketing Challenge. Poznańscy studenci mają już za sobą spore sukcesy w tym konkursie. Liczymy, że i tym razem wyróżnienia – z naszą małą pomocą – trafią do Poznania. Trzymamy kciuki.

W imieniu swoim i Łukasza Machury dziękujemy Panu Doktorowi Wojciechowi Czartowi za zaproszenie na spotkanie ze studentami. Była to dla nas wielka przyjemność. Do zobaczenia przy najbliższej okazji.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.33 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się