Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Czy wiesz, że Google to nie tylko wyszukiwarka?

Opublikowano: 04-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Wyszukiwarka Google jest ceniona ze względu na swoją prostotę. Okno do wpisu wyrażeń kluczowych jest niemal niezmienione od początków działalności. Nie pojawiają się wokół niego migające reklamy, świecące gadżety. Jest to świadome i celowe zagranie Google i chwała im za to:)

Nienarzucanie odbiorcom pojawiających się okienek to, jak już stwierdziliśmy, przyzwoita cecha. Odbiorcy cenią sobie portale szczególnie za to, że mogą za jednym zamachem uzyskać wiele informacji. Aby ułatwić poszukiwania i przedstawić w jednym miejscu podstawowe wiadomości „codziennego użytku”, Google utworzyło stronę internetową iGoogle.pl. Użytkownik gospodaruje nią samodzielnie i pod oknem wyszukiwania ma do dyspozycji wiele tematycznych okien informacyjnych, począwszy od pogody, wyników Lotto, zegarze, imienin, po słownik angielsko - polski, repertuar kin, Youtube Video czy gry. Użytkownik może również korzystać z kilkudziesięciu motywów tematycznych oraz gadżetów. Daje to poczucie zagospodarowania swojej przestrzeni internetowej wg własnego uznania. Tak więc - surfuj do woli:)

Kolejnym asem w rękawie, jaki Google ma dla użytkowników, jest Google Desktop. Program ten umożliwia przeglądanie zasobów zgromadzonych w komputerze użytkownika. Po zainstalowaniu go można wyszukiwać w pełnym trybie tekstowym e-maile, pliki, muzykę, zdjęcia, czaty, zawartości konta Gmail, odwiedzonych stron internetowych... Dodatkowo Google Desktop oferuje gadżety, które można umieścić w dowolnym miejscu pulpitu. Mogą one wyświetlać np. nowe maile. Do dyspozycji mamy również pasek boczny, czyli pionowy pasek na pulpicie (lub w formie zminimalizowanej - Deskbar), który ułatwia uporządkowanie gadżetów.

Google Desktop automatycznie indeksuje i pozwala przeszukiwać w pełnym trybie tekstowym następujące typy elementów w komputerze: Outlook Email; Netscape Mail / Thunderbird; Outlook Express; Firefox / Mozilla / Netscape; Word; PDF; Excel; Muzyka; PowerPoint; Grafiki; Internet Explorer; Wideo; MSN Instant Messenger; Zip; AOL Instant Messenger; Tekstowe i inne.

Google Inc. zapewnia użytkowników o swojej polityce prywatności - dane z komputera udostępniane do wyszukiwarki są przechowywane zgodnie z zasadami poufności. Automatycznie, w nowszych wersjach, jest również domyślnie zablokowana opcja przechowywania na serwerach Google danych o poszczególnych komputerach.

Oczywiście zaprezentowane programy to tylko fragment proponowanych przez Google ”dodatków”. Największą zaletą nich wszystkich wg większości, jest przede wszystkim prostota i możliwość korzystania bez dodatkowych opłat.

Google Talk, Google Toolbar , Gmail, Google Earth, Google kalkulator, Google Maps... Google z pewnością nie jeden raz jeszcze zaproponuje nam nowe programy, ale o tym przy innej okazji.

Źródło: iGoogle, Google Desktop.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się