Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

A Ty ile czasu spędzasz w Internecie?

Opublikowano: 28-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

Wydaje się mogło, że w dobie informatyzacji Internet pochłania największą część naszego dziennego czasu. Firma Deloitte zbadała tę kwestię, a wnioski opublikowała w specjalnym raporcie. 
Wynika z niego, że statystyczny Polak w 2010 rok, przebywał w Sieci przez 2 godziny i 20 minut.  Jest to aż 40% wzrost w stosunku do 2009 roku i oznacza, że każdego dnia poświęciliśmy Internetowi o 40 minut więcej niż rok wcześniej. 


Pomimo tak dynamicznego wzrostu zainteresowania tym medium, to przed telewizją ciągle spędzamy najwięcej naszego czasu wolnego, czyli ponad 3,5 godziny dziennie. W skali dwóch lat czas poświęcony telewizji wydłużył się o  16 minut.

 

Zgodnie z prognozami Deloitte Polska w najbliższym czasie Polacy będą nadal więcej czasu poświęcać telewizji, ponieważ, mimo popularyzacji Internetu, wciąż jest ona powszechniejsza. W dalszej perspektywie, statystyki te zostaną prawdopodobnie zrównane, na co wskazują dane z krajów Europy Zachodniej, gdzie takie zjawisko jest już zauważalne. Wyjątkiem jest Francja,  której mieszkańcy zdecydowanie preferują Sieć. 
Popularność telewizji wśród Polaków związana jest głównie z innym modelem spędzania czasu wolnego. Rzadziej wychodzimy do kin, restauracji, teatru, a telewizor jest niejako tłem przy wykonywaniu innych czynności, takich jak właśnie surfowanie w sieci, czytanie prasy czy prasowanie, stąd jego nieustanny, ale w zasadzie dosyć już pozorna przewaga nad konsumowaniem innych mediów.


Źródło: Wirtualnemedia

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.75 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się