Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Czarny koń polskiej gospodarki

Opublikowano: 31-01-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

"Diamenty Forbesa" to uznany ranking, wyrózniający najbardziej wartościowe polskie firmy. Przygotowuje go Wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet , na podstawie danych złożonych przez firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym w 2010 roku.

W tegorocznym rankingu, uwzględniającym wielkopolskie firmy w określonym przedziale przychodów Sunrise System sp. z o.o. zajęła 3. miejsce, z przeciętnym wzrostem wartości za lata 2007-2009 szacowanym na poziomie 142,8%
 

Przy szacowaniu wartości firm autorzy rankingu kierowali się kilkoma kryteriami:
 
- rentowności  (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA),
- wysokiej płynności bieżącej,
- dodatniego wyniku finansowego oraz wartości kapitałów  własnych w latach 2007-2009.

Wartość firmy została obliczona przy pomocy tzw. metody szwajcarskiej, syntetyzującej metodę majątkową i dochodową.
W "Diamentach..." znalazły się firmy wszystkich branż i sektorów ze wszystkich regionów Polski. Nasza obecność to sygnał o roli e-gospodarki w rozwoju gospodarczym w ogóle. Uwzględnienie w zestawieniu stanowi również wyraz docenienia Spółki jako najbardziej konkurencyjnej w swojej branży, atrakcyjnej dla partnerów i godnie realizującej wielkopolskie tradycje biznesowe.

Jesteśmy przekonani, że obecność Sunrise System wśród "Diamentów Forbesa", w otoczeniu wielu innych zyskownych przedsiębiorstw, pozostanie dla naszych partnerów miarodajnym odzwierciedleniem potencjału Spółki i jej wiarygodności jak wartościowej i rentownej firmy.

Miło jest nam również odnotować fakt, iż dla autorów rankingu okazujemy się firmą, która wygrywa dzięki konkretnym osiągnięciom: oferowaniu wartościowych, elastycznych usług, będących odpowiedzią na potrzeby polskich przedsiębiorców w zakresie strategicznego doradztwa SEM.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
2.83 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się