Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Numerowanie wyników - skuteczna kontrola nad pozycjami

Opublikowano: 03-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Dodatki do internetowych przeglądarek, umożliwiające numerowanie wyników wyszukiwania, cieszą się coraz większą popularnością. Użytkownik zyskuje komfort poruszania się w sieci, a właściciel witryny łatwość w monitorowaniu efektów pozycjonowania swojej strony. W internecie dostępnych jest wiele aplikacji, usprawniających przejrzyste korzystanie z tysięcy wirtualnych informacji i ofert.

Według badań przeprowadzonych pod koniec 2009 roku przez firmę Gemius, blisko 95% pojedynczych odwiedzin stron internetowych, poprzedzonych było odnalezieniem ich wcześniej przy pomocy wyszukiwarki. Mechanizm taki powoduje, że obecnie oprócz sprawności działania systemu wyszukiwania, na znaczeniu coraz bardziej zyskuje sposób prezentacji rezultatów jego pracy.

Szczególnie przydatna, zarówno dla użytkowników, jak i dla właścicieli witryn, okazuje się możliwość numerowania pozycji poszczególnych stron internetowych na liście wyszukiwania. W sieci dostępnych jest wiele wtyczek i aplikacji, umożliwiających przejrzyste i czytelne korzystanie z różnorodnych informacji. Narzędzia, które z łatwością zainstalować można niemal w każdej przeglądarce, ułatwiają prace na wynikach wyszukiwania. Poszczególne wyniki prezentowane są w sposób uporządkowany, dzięki czemu internauta może sprawniej i efektywniej poruszać się w morzu wirtualnych informacji. 

Narzędzia SEO, umożliwiające numerowanie wyników wyszukiwania, ułatwiają stałą i lepszą kontrolę nad pozycjonowaniem strony. Do najczęściej stosowanych tego typu aplikacji zaliczyć należy skrypty najpopularniejszej wyszukiwarki Firefox Greasemonkey Tuned Google SERPs, wtyczkę Google Ordered Lists, a także GoogleMonkeyR. Każda z nich umożliwia dostosowanie wyglądu listy wyszukiwania do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z wyników pracy wyszukiwarki jest też bardziej komfortowe dzięki takim funkcjom, jak wyszczególnienie pierwszej pozycji na liście lub wyświetlenie wyników w kolumnach.

Na przykład, przy wykorzystaniu wtyczki Google Ordered Lists widok ponumerowanych wyników wyszukiwania  prezentuje się następująco:Współczesny rynek SEO, jego dynamika i nieustanny rozwój, wymaga korzystania z coraz nowszych rozwiązań. Aplikacje umożliwiające numerację wyników wyszukiwania ułatwiają codzienne korzystanie z sieci zarówno internaucie, jak i tym osobom, których interesuje skuteczne pozycjonowanie swoich witryn.

Wtyczki można ściągnąć z następujących witryn:

Greasemonkey Tuned Google SERPs 
Google Ordered Lists
GoogleMonkeyR

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
3.91 - (11 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się