Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Rynek e-commerce tylko rośnie

Opublikowano: 13-01-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

Na początku jeszcze jedno podsumowanie 2010 roku. W pierwszych trzech kwartałach poprzedniego roku najwięksi gracze rynku internetowego (poza Microsoftem)  zanotowali:


W Amazonie sama końcówka poprzedniego roku była najlepsze w czternastoletniej historii serwisu. 15 grudnia 2010 roku internauci z całego świata zamówili produktów za ponad 6 milionów 300 tysięcy dolarów. Co sekundę wpływały 73 zamówienia do bazy sklepu.

Powyższe dane są imponujące, ale jak pokazują prognozy na 2011 będzie zdecydowanie lepiej. I jest to trend na kilka najbliższych lat.
Wedle szacunków – J.P. Morgan – przychód na światowym rynku e-commerce może wynieść nawet 680 miliardów dolarów. W porównaniu z rokiem ubiegłym tegoroczna prognoza określa 18,9 procenowy wzrost. W 2013 roku wartość rynku zakupów przez sieć wynieść może aż 963 miliardów dolarów.

W USA przychody z e-commerce w 2011 mogą wynieść 187 mld dolarów (wzrost o 13,2%). W Europie rynek poszerzy się z 195 mld do 211 mld dolarów.

Wszystkie te dane są oczywiście efektem prognoz rynkowych. Warte podkreślenia jest przede wszystkim to, że rynek sprzedaży przez sieć poważnie się rozrośnie, internauci jeszcze częściej i jeszcze więcej wydadzą w sklepach internetowych. Ta informacja jest również istotna z punktu widzenia odsetku użytkowników kupujących w sieci. Polscy internauci procentowo kupują najwięcej w sieci, wyprzedzamy pod tym względem – Niemców, Francuzów czy Anglików.

Autor
Maciej Jurek
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się