Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Dwa miliony polskich domen

Opublikowano: 07-01-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Jak podaje NASK w nocy z 3 na 4 stycznia br. licznik zarejestrowanych w Polsce domen pokazał dwa miliony. Polska zajmuje piąte miejsce w Europie pod względem ilości zarejestrowanych domen. Tym samym udało nam się wyprzedzić takie kraje jak Francja, Hiszpania i Belgia. Na pierwszym miejscu niepodzielnie królują Niemcy, którzy posiadają ponad 14 milionów zarejestrowanych domen.

Zarejestrowanie pierwszego miliona zajęło w Polsce 17 lat, natomiast podwojenie tej liczby zaledwie 2 lata, co najlepiej świadczy o ogromnym potencjale drzemiącym w polskim Internecie.

Liczba nowych rejestracji oraz odnowionych abonamentów w samym roku 2010 wyniosła ponad 1 mln, dając ok. 2900 rejestracji dziennie. Tak duża dynamika wzrostu stawia Polskę czele wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Na poniższym wykresie widać jak zwiększała się liczba zarejestrowanych domen w polskim Internecie na przestrzeni ostatnich siedmiu lat.

źródło: www.nask.pl

Najchętniej wybieraną domeną jest nadal ta z końcówką .pl (1,35 mln), na drugim miejscu znajduje się .com.pl (330 tys.), a na trzecim .waw.pl (47,6 tys.).

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
3.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się