Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google eBooks - Amazon doczekał się godnej konkurencji?

Opublikowano: 14-12-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Na początku grudnia Google uruchomiło nową usługę - Google eBooks funkcjonującą razem z platformą sprzedaży książek, czyli tzw. Google eBookstore (projekt znany był wcześniej jako Google Editions).

Jak można się domyślić, Google eBooks to serwis umożliwiający internautom zakup i czytanie książek w wersji cyfrowej. Tym samym stał się poważnym zagrożeniem przede wszystkim dla dotychczasowego lidera na rynku e-booków – Amazon (największej internetowej bazy książek online). W przeciwieństwie jednak do serwisów konkurencyjnych, do korzystania z Google eBooks nie są wymagane specjalne urządzenia. Czytanie książek możliwie jest przy użyciu którejkolwiek z przeglądarek internetowych.

Nowy serwis udostępnia aż 3 miliony książek, które nie są chronione prawami autorskimi, a  więc  dostępne są w domenie publicznej. Ponadto, dzięki współpracy z wieloma wydawcami i autorami  książek, kilkaset tysięcy z nich będzie można nabyć odpłatnie albo bezpośrednio od Google albo od jednego z jego niezależnych partnerów, m. in. Alibris, czy Powell's. Pośród książek znajdą się także na przykład bestsellery New York Times’a.

Warto podkreślić, że nowa usługa Google eBooks umożliwia przechowywanie książek w tzw. „chmurze”. Oznacza to, że dostęp do biblioteki możliwy jest z jakiegokolwiek urządzenia posiadającego możliwość łączenia z Internetem, m. in. komputera stacjonarnego czy telefonu komórkowego.

Usługa dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się że w Europie dostęp będzie możliwy już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: Google, E-Biznes

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się