Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sunrise System na Kanapie Forbesa

Opublikowano: 10-11-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Kolejne spotkanie z cyklu Kanapa Forbesa odbyło się 9 listopada br. w bydgoskim hotelu Słoneczny Młyn. Nieprzypadkowo współgospodarzem był Prezydent Bydgoszczy - spotkania odbywają się na styku polityki i biznesu. Gościnnie Spółkę Sunrise System reprezentował Wiceprezes Paweł Rybak, zaangażowany w budowanie firmowego centrum biznesowego w Bydgoszczy (planowane otwarcie to luty/marzec 2011 roku).

Paneliści dyskutowali na temat szans rozwoju biznesu (i biznesów) w Polsce, szczególnie w Bydgoszczy, która mimo że nie pretenduje do miana metropolii, staje się coraz atrakcyjniejsza przestrzenia do inwestowania. Pracodawców przyciągają możliwości pozyskania pracowników - absolwentów bydgoskich uczelni - fachowców, których często brakuje na rynku, oraz niższe koszty ogólne prowadzenia biznesu.

- Tak zwane peryferia to często świetna lokalizacja dla budowania kompetencyjnego zaplecza przedsiębiorstwa. Nie ukrywamy, że kapitał ludzki to tak naprawdę najistotniejszy motywator otwierania naszego centrum biznesowo-marketingowego właśnie w Bydgoszczy - komentował spotkanie w kuluarach Paweł Rybak - mamy świadomość, że wiele talentów jest tam niezagospodarowanych i że wielu ambitnych specjalistów z różnych dziedzin poszukuje atrakcyjnej ścieżki kariery. Dzięki obecności Sunrise System w Bydgoszczy tamtejszy rynek pracy zyska atrakcyjnego pracodawcę, a wielu ludzi - trampolinę do kariery w bardzo przyszłościowej branży - dodaje Paweł Rybak.

Szczegóły dotyczące nowego centrum biznesowego Sunrise System sp. z o.o. już wkrótce - aktualnie trwa realizacja inwestycji, dzięki której zatrudnienie znajdzie w Bydgoszczy około 150 osób.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się