Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Shopping w sieci – gdzie wydają Polacy

Opublikowano: 29-05-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

 

Polskie sklepy internetowe to ponoć wciąż raczkująca branża – jeśli jednak przyjrzeć się dynamice dochodów, raczkowanie oznacza w tym wypadku bieg po wygraną.

Internet Standard i Sklepy24.pl w raporcie "E-commerce 2007" przedstawiły zestawienie liderów polskiego e-commerce oraz szacunki odnośnie wartości tego rynku.

Jak wynika z tych statystyk, użytkownik sieci na wirtualny shopping wydał w 2007 roku przeciętnie 2,3 tys. zł.

Internauci najchętniej buszują w sieci w poszukiwaniu elektroniki - rekinami naszego handlu w sieci jest według raportu wirtualny hipermarket elektroniczny Agito.pl i Komputronik.pl. Obroty tych dwóch sklepów wyniosły 100 mln zł. Kolejne miejsce zajął Merlin.pl – wynika z tego, ze cała Polska czyta dzieciom albo przynajmniej chętnie sięga po lekturę lub wręcza ją w prezencie.

Co ciekawe, większość globalnych obrotów generują sklepy osiągające miesięczną sprzedaż do 10 tys. złotych.

Ogólna wartość sklepów sieciowych wzrosła aż o 62%, z czego:

- obroty polskich e-sklepów wzrosły średnio o 73% w stosunku do 2006 r.;

- platformy aukcyjne odnotowały wzrost wartości transakcji o 53%.

Wartość całego rynku osiągnęła pułap 8,1 mld złotych.

Badania ankietowe przeprowadzone wśród 300 firm E-commerce dotyczące sposobu prowadzenia sklepów internetowych pokazały, że największe nasycenie przeżywa branża księgarsko – elektroniczna – takich sklepów jest najwięcej, co oznacza najsilniejszą konkurencję.

Tempo wzrostu młodziutkiego rynku E-commerce – większość sklepów sieciowych nie ma więcej niż dwa lata – to sygnał prężnego rozwoju wirtualnych zakupów. Choć Polacy tak lubią wędrówki po realnych centrach handlowych, coraz chętniej buszują po sklepach internetowych. Zwracają uwagę nie tylko na ceny, ale przede wszystkim na wygodę – wiedzą, czego chcą i chcą znaleźć to szybko. Prognozy są zatem optymistyczne – internauci chcą wydawać pieniądze w Internecie. Pod warunkiem, że szybciutko trafią na atrakcyjną ofertę.

Źródło:

www.internetstandard.pl

 

Autor
Bartosz Rybacki
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się