Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Jeszcze więcej szczegółów o linkach do Twojej witryny

Opublikowano: 22-10-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min
Dzięki ostatniej aktualizacji w Narzędziach dla Webmasterów Google mamy możliwość czerpania jeszcze bardziej szczegółowych informacji o linkach przychodzących do naszej witryny, co jest bardzo wartościową informacją w pozycjonowaniu.

Dane o linkach znajdują się w zakładce Linki do Twojej  witryny w sekcji Twoja witryna w sieci i  podzielone są na 3 grupy:

- Źródła największej liczby linków,
- Jak wyglądają linki do Twoich danych,
- Treść najczęściej wskazywana przez linki.

Źródła największej liczby linków wskazane są domeny, z których, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi największa liczba linków. Po kliknięciu w „Więcej” widzimy listę najważniejszych domen wraz z liczbą linków z danej domeny, a także liczbę podstron serwisu, do których te linki prowadzą. Te zaś możemy podejrzeć po kliknięciu w nazwę domeny.

Część Treść najczęściej wskazywana przez linki  zawiera strony serwisu wskazywane przez linki z innych domen plus dodatkowo w dwóch kolumnach: liczbę linków kierujących do nich i liczbę domen źródłowych. Warte uwagi jest to, że podawane liczby uwzględniają również strony przekierowane na te z listy za pomocą kodu 301 lub 302.

Ostatnia część Jak wyglądają linki do Twoich danych to po prostu tekst zakotwiczenia linków do do danej witryny.

Aktualizacja tej sekcji Narzędzi dla Webmasterów Google z pewnością ułatwi analizę linków przychodzących do skonfigurowanej witryny, a pozycjonowanie strony internetowej, dzięki pełnym i precyzyjnym danym, będzie jeszcze efektywniejsze.

Źródło: GoogleWebmasterCentral
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
4.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się