Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Polska czołówka bez zmian!

Opublikowano: 21-10-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:25 min

Spółka Sunrise System została po raz drugi wyróżniona w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2010 za 5-letnią dynamikę wzrostu przychodów. Z wynikiem 1 362% okazaliśmy się trzecią najdynamiczniej rozwijającą się firmą w Polsce w branży nowych technologii, i pierwszą wśród firm specjalizujących się w pozycjonowaniu.

Podobnie jak w zestawieniu zeszłorocznym, polska trójka najlepszych w tym zestawieniu to: Netmedia S.A, Kompan Sp. z o.o. i Sunrise System sp. z o.o.

Również na tle firm środkowoeuropejskich, działających w obszarze technologii przyszłości, Spółka Sunrise System znalazła się ponownie w ścisłej czołówce. Utrzymaliśmy czwartą pozycję wśród firm z branży internetowej, w ogólnym zestawieniu zajmując miejsce szóste.

Gala z ogłoszeniem wyników rankingu odbyła się 19 października w Warszawie, po raz kolejny pod patronatem magazynu „Forbes”. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym rankingiem oraz z zestawieniem zeszłorocznym.

Jesteśmy mile zaskoczeni tak wysokim miejscem w rankingu – mówi Paweł Rybak, Wiceprezes Zarządu odbierający w imieniu Spółki wyróżnienie podczas Gali – ale myślę też, że sami zaskoczyliśmy innych laureatów i gości podczas Gali. Jako jedyni zaprezentowaliśmy podczas spotkania wyniki i dane pokazujące wzrost rentowności i zysków, zarysowały się nawet propozycje strategicznego współdziałania. Jesteśmy więc niewątpliwie atrakcyjnym partnerem również dla rynku inwestorskiego – dodaje Paweł Rybak.


Paweł Rybak prezentuje podczas Gali Deloitte Technology Fast 50 Central Europe strategiczne informacje na temat wzrostu rentowności usług Spółki Sunrise System sp. z o.o.

Sunrise System wyróżniony po raz kolejny za dynamikę wzrostu przychodów

Warto zauważyć, że audyt w rankingu Deloitte Technology Fast Central Europe 2010 opiera się na porównaniu dynamiki lat 2005 - 2009. Dynamika wzrostu Sunrise System sp. z o.o. w rankingu jest niższa, niż byłaby, gdyby rok 2005 – kiedy odnotowaliśmy 3-krotny wzrost przychodów - był dla nas słabszy. Przywołujemy ten fakt, aby podkreślić, że przy rokrocznym wzroście nie tylko przychodu, ale przede wszystkim zysku i rentowności Spółki, parametr dynamiki może być paradoksalnie niższy. Dlatego postanowiliśmy lobbować w firmie Deloitte ideę uzupełnienia rankingu o badanie dodatkowych poza przychodem kryteriów finansowych: tak, aby ranking ilustrował efektywność gospodarowania w badanych firmach, wyrażoną wynikami finansowymi i ich przyrostem. Dałoby to wówczas całościową informację o kondycji finansowej firm z branży, w tym również o rentowności przedsiębiorstw. Mamy świadomość, popartą danymi finansowymi, że w takiej kategorii bylibyśmy bezkonkurencyjni.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się