Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

WWW musi żyć - konieczność wprowadzania zmian na stronie

Opublikowano: 19-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

 

Tylko sprawdzonego przepisu kulinarnego nie trzeba udoskonalać przez lata… Na Internet nie ma jednej, prostej i sprawdzonej recepty, na sukces w Sieci – jedynie słusznej metody. Regułą jest tylko ciągła zmiana – szczególnie zdawać sobie z tego sprawę muszą marketerzy i specjaliści zainteresowani pozycjonowaniem.

Jakie „lekcje Internetu” warto powtarzać decydując się na pozycjonowanie?

Co to znaczy "dobrze dobrane słowo kluczowe"

Na przykład, o skutkach niereformowalnego podejścia do słów kluczowych. Pisaliśmy dawniej i całkiem niedawno o znaczeniu doboru słów kluczowych dla osiągnięcia dużej liczny konwersji.

Codzienna praktyka w internetowym biznesie pokazuje, że myślenie tylko tym, by być na konkretnej pozycji na konkretne, tylko i wyłącznie ogólne słowo kluczowe, może zwieść na manowce. Bo SEO powinno przynosić zwiększenie dochodów – a te wymagają konwersji. Tak zwane „długie ogony”, rozbudowane frazy kluczowe, wciąż jeszcze wśród wielu osób niedoceniane – mają niezwykłą „siłę rażenia” w marketingu – pozwalają dać się znaleźć na zapytania unikalne od internauty, któremu chodzi naprawdę o zakup.

Drugą ważką kwestią jest tworzenie strony, jej kodu i contentu. Istnieją serwisy biznesowe dopięte na ostatni guzik – profesjonalne, atrakcyjne, ciekawe i zachęcające do nawiązania współpracy. Jednak taka doskonałość wymaga zmian – przy rozpoczynaniu pozycjonowania, i już zawsze. Przy startowaniu z SEO cały wysiłek podejmą pozycjonerzy. Wystarczy zastosować się do zaleceń, które w przypadku rzetelnej firmy będą na pewno szczegółowe i pozwolą na modernizację strony pod kątem standardów globalnych.

Nie stawiaj kropki na "i"

I kwestia coraz bardziej paląca na tle dynamicznego rozwoju sieci i rosnącego znaczenia wartościowych, unikalnych treści: strona musi żyć. Tekst, opisy, historia firmy, komunikaty dla klientów i kontrahentów muszą być aktualizowane. Postawienie kropki nad „i” nad tekstem na stronie nie powinno nigdy nastąpić – chyba, że nie zależy nam na jej jakości (przekładającej się na widoczność i handlowy oddźwięk). Jak często treść aktualizować? Jak często cokolwiek w firmie się zmienia, na rynku i w oczekiwaniach klientów… są zalecenia, by robić aktualizacje nawet do 3 razy w tygodniu – jest to naturalnie łatwiejsze w przypadku złożonych witryn z wieloma podstronami i bogatymi w zróżnicowaną treść. Ogólna wskazówka jest na pewno taka: strona musi żyć. To nie jest plakat nalepiony na słupie ogłoszeniowym, ale środowisko, w którym klient ma mieć ochotę nawiązać interakcję.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
3.20 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się