Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Zobacz, jakim jesteś człowiekiem

Opublikowano: 13-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Temat prywatności w Internecie jest powszechnie dyskutowany na wszystkich płaszczyznach i we wszystkich możliwych miejscach i… forach. Zasadniczo przeważają głosy, że owa prywatność dawno się już skończyła, i jeśli nie ma Cię w sieci to tak naprawdę nie istniejesz. Zewsząd słyszy się głosy, że przed top-10 Google, kursorem myszki, wpisem na Twiterze i wynikami wyszukiwarki grafiki i zdjęć nie uciekniesz w żaden sposób. Jeśli zostaliśmy już tak poważnie osaczeni, to czy może być jeszcze… poważniej? Owszem może! Przed kilkoma dniami na polskim rynku wyszukiwarek zadebiutowała 123people.pl – wyszukiwarka osób. Po wpisaniu własnego imienia i nazwiska 123people zwraca wyniki posortowane w kategorie. W oddzielnych boksach znajdziemy zatem: obrazy, adresy mailowe, numery telefonów, notki z mikroblogów, klipy video, aktualności, blogi, biografie, dokumenty i linki do serwisów społecznościowych. W kilka sekund wyszukiwarka określa nasz internetowy żywot. Jeśli – dajmy na to - umieściłeś gdzieś w sieci swój numer telefonu, 123people.pl pokaże go w odpowiedniej kategorii wyników. Przed nowym narzędziem przeczesywania zasobów sieci niewiele drzwi jest już zamkniętych. Jak na razie 123people.pl nie indeksuje informacji ze stron zabezpieczonych hasłem.

Miałem przyjemność, okupioną obawami (jakie „haki” ma na mnie globalna sieć?) przetestować nową wyszukiwarkę. 123people.pl nie zasmuciło mnie moim wizerunkiem w Internecie, podsumowując - nie jest tak źle. Dla osób, które mogą mieć problem z informacjami na swój temat, mam wiadomość, że nowa wyszukiwarka pokazuje wyniki, korzystając z zasobów Binga. Może warto więc rozważyć pozycjonowanie pozytywnych wpisów o sobie w tej wyszukiwarce. Tzw. SEO PR na nowe, mało prywatne, czasy.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
#1bartek2017-06-08 10:47:16
To nie jest zupełna nowość. Przynajmniej od roku funkcjonuje strona wyczajka.com, która pozwala uzyskać takie informacje zarówno dla wyszukiwań osób prywatnych jak i firm.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się