Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Mozilla wydała Firefoksa 3.6.4

Opublikowano: 28-06-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

22 czerwca Mozilla wydała najnowszą aktualizację swej przeglądarki Firefox. Jest to pierwszy raz w historii tej organizacji, kiedy tak zwana “drobna” aktualizacja (zmieniająca numer wersji dopiero na trzeciej lub dalszej pozycji) oprócz poprawek błędów wprowadza nową funkcję – separację wtyczek od głównego procesu przeglądarki, tzw. OOPP (out of process plugins).

Warto zauważyć, że Mozilla nie stworzyła kodu od zera – posłużyła się implementacją w otwartej przeglądarce Chromium, bazie Google Chrome. Ponieważ kod Chromium rozwijany jest pod kątem Windowsa, Mac OS X i Linuksa, na OOPP nie znalazło się miejsce w kompilacjach Liska pod inne platformy.

Aby nie wprowadzać zbyt wiele potencjalnej niestabilności, wersja 3.6.4 przeglądarki domyślnie ma włączone OOPP jedynie dla trzech popularnych wtyczek – Flasha, Silverlighta i Quicktime; pełna obsługa separacji wtyczek planowana jest na przyszłe wersje. Najprawdopodobniej rozszerzoną implementację ujrzymy już w wersji 4.0, planowanej na koniec bieżącego roku.

Najnowszy Firefox pierwotnie planowany był na pierwszy dzień czerwca, jednak dodatkowe błędy spowodowane wprowadzeniem OOPP znacząco opóźniły ten proces.

Źródło: Mozilla

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
4.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się