Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Wyszukiwarki pierwszego kontaktu

Opublikowano: 25-06-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Dokonując zakupów w sieci szukamy interesujących towarów i usług w wyszukiwarkach - oczywiste, aż banalne. Utarło się przy tym przekonanie, iż wyłącznie firmy oferujące swoje usługi w sprzedaży online powinny pozycjonować swoje serwisy lub korzystać z kampanii linków sponsorowanych.

Ale czy jest to słuszne twierdzenie?

Od niedawna na dobre ruszył sezon wakacyjny- czas wzmożonej pracy biur turystycznych, walki o każdego urlopowicza. TUI oraz ScanHoliday przeprowadziły badania wyłącznie na grupie Polaków, według których wynika, że aż 63% osób kupujących wycieczkę w tradycyjnym, stacjonarnym, biurze podróży, w pierwszej kolejności szukało odpowiedniej ofert dla siebie poprzez internet, a dokładniej wyszukiwarki internetowe!

Polacy nadal wolą dokonywać zakupów niektórych produktów w oddziałach stacjonarnych, jednak internet i wyszukiwarki są dla nich miejscem pierwszego kontaktu z ofertą firm oraz źródłem informacji o nich! Jak przewidują analitycy wraz z popularyzacją internetu w naszym kraju odsetek osób, które podczas procesu decyzyjnego będą korzystać wyłącznie ze źródeł offline będzie systematycznie malał z roku na rok.

Co warto podkreślić: 75% badanych wskazało na wyszukiwarki internetowe jako najbardziej efektywny sposób dotarcia do interesujących ich informacji i ofert biur turystycznych!

Niewiele mniej, bo 73% wskazało strony WWW firm z branży turystycznej jako miejsce skąd już czerpali konkretne informacje. Wniosek jest prosty: jeżeli Twoja firma da się znaleźć w wyszukiwarce, to nawet jeżeli klient nie złoży zamówienia online, to możesz niebawem spodziewać się go pod drzwiami Twojej firmy...

Badania te z powodzeniem można odnieść również do innych branż- dziś internauci poszukują sposobu na udane wakacje, ale jutro będą szukać ogrzewania, lekarza, fotografa, ubezpieczenia, wulkanizatora, czy mleka... i to w swoim mieście!

Źródło: SERP

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się