Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Uniwersytet Sunrise...

Opublikowano: 28-06-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min

Kończący się rok akademicki jest z kilku względów ważny również dla Sunrise System. Mieliśmy okazję gościć na kilku poznańskich uczelniach z porcją wiedzy na temat marketingu w Internecie i szans na karierę w tej branży. Jesteśmy także jednym z adresów, pod którym świeżo upieczeni absolwenci mogą rozpocząć prawdziwą karierę zawodową, a studenci zdeterminowani do pozyskiwania doświadczenia w trakcie edukacji - rozpocząć pasjonujący wakacyjny staż.

Dwukrotnie braliśmy udział w bardzo ciekawej inicjatywie - Start-Up IT, która ma na celu aktywizację studentów Politechniki Poznańskiej do twórczego podejścia do swojej drogi zawodowej. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 lutego pod hasłem "Wielkopolski rynek IT - czego oczekuje od absolwenta?" i dotyczyło wprost rynku pracy i możliwości, jakie daje studentom i absolwentom Politechniki. W swojej prezentacji odpowiedzieliśmy na pytanie, dlaczego informatyk jest skazany na sukces. Na pytania studentów dotyczące specyfiki pracy w Dziale Pozycjonowania odpowiadał menedżer ds. szkoleń i rozwoju technologii, Miron Kłosiński. Młodych ludzi nurtowało, na ile same studia pozwalają na nabycie niezbędnych umiejętności, a na ile firma Sunrise System kształci w zakresie pozycjonerskich kompetencji. Sam temat SEO nie był dla nich nowy - jednak specjalistyczne know -how trudno nabyć bez praktyki pod okiem doświadczonego fachowca z branży.

Kolejne seminarium z cyklu StartUp-IT z udziałem naszych specjalistów odbyło się 31 maja 2010 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Temat przewodni spotkania - "Pozycjonowanie stron internetowych" - został ciekawie zaprezentowany przed ponad dwustuosobowym gronem słuchaczy. Nasza prezentacja, prowadzona tym razem przez Mirona Kłosińskiego i Marcina Wawrzyniaka, wyjaśniała młodym rekinom e-biznesu, na co powinni zwrócić uwagę przy przygotowywaniu biznesowej strony internetowej. Jak powinna ona wyglądać, jeśli ma być gotowa na skuteczne pozycjonowanie? Z naszej prezentacji młodzi przedsiębiorcy dowiedzieli się między innymi również:

- jakich technologii należy się wystrzegać,
- jakimi wytycznymi się kierować,
- na co zwracać szczególną uwagę tworząc strony,
- jak ocenić, czy gotowa strona www jest przyjazna robotom sieciowym.

Poniżej do pobrania nasza prezentacja "Jak tworzyć strony internetowe, aby były gotowe na pozycjonowanie:

Uniwersytet Sunrise…

Była to wyjątkowa okazja do zaczerpnięcia aktualnej wiedzy pozycjonerskiej prosto z ust ekspertów, stąd nie zdziwiło nas duże zainteresowanie także po prezentacji. Pytania, które padały, jedne bardzo szczegółowe, inne mniej, niezmiernie nas ucieszyły. Żywe zainteresowanie tematyką SEO i SEM utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu spotkania są potrzebne.

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprosił nas na spotkanie w kwietniu - na Wydziale Fizyki spotkaliśmy się z grupą pasjonatów zainteresowanych zagadnieniami e-commerce w praktyce. Studenci posiadali już sporą wiedzę na temat uwarunkowań strategii typu PPC - byli jednak głodni wiedzy związanej z praktycznym realizowaniem takich kampanii i metodami osiągania największej efektywności. 24 czerwca natomiast mieliśmy przyjemność gościć na Uniwersytecie Ekonomicznym jako współorganizatorzy seminarium studentów działających w Studenckim Kole Naukowym Service Club.

Uniwersytet Sunrise…Zainteresowani marketingiem usług i jego korelacją z Internetem mieli okazję zdobyć cenną wiedzę praktyków i poznać kreatywne aspekty pracy w Serach Engine Marketingu - w szczególności w naszej firmie :-)Zainteresowanie tematem pozycjonowania i linków sponsorowanych , wyrażające się w licznych pytaniach "z sali", wynika z przekonania studentów UE, że Internet, a w szczególności Google - to potęga. Śledzą nowinki, trendy, z losów google'owej konkurencji próbują przewidywać, jakiego znaczenia w najbliższych latach mogą nabrać stosunkowo nowi gracze na wyszukiwarkowym rynku.Pytali o to, co nurtuje naszych klientów, jakie budżety wchodzą w grę - i jakie talenty dają szansę na rozpoczęcie kariery w SEM. Anna Wojciechowska, której praca w naszej firmie rozpoczęła się od stażu i w krótkim czasie dzięki zaangażowanej pracy zaowocowała zdobyciem wysokich kompetencji, opowiedziała młodym ludziom, jak od kuchni wygląda robienie prawdziwej kariery oraz dlaczego w naszej firmie nie ma mowy o wyścigu szczurów.

Oto kilka zdjęć z seminarium:

Uniwersytet EkonomicznyUniwersytet EkonomicznyUniwersytet EkonomicznyUniwersytet Ekonomiczny

 

 

 

 

 

                                                     Spotkania z wchodzącymi na rynek pracy osobami pozwalają nam wnioskować, że niezależnie od miejsca, w którym rozpoczną oni karierę - będą mieć świadomość kluczowej roli Sieci dla rozwijania własnego biznesu czy budowania sukcesu swojego pracodawcy. Przy okazji, mamy nadzieję, że wielu spośród spotkanych studentów tę karierę będzie mogło zacząć - i spektakularnie rozwinąć - w Sunrise System sp. z o.o. - wystarczy kilka chwil przy wypełnianiu ankiety, by otworzyć sobie drogę do naprawdę ciekawej pracy :-)

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się