Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Mobilny Internet a światowe trendy

Opublikowano: 10-05-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Amerykańska firma doradcza Morgan Stanley przygotowała raport na temat trendów w Internecie. Kwietniowa analiza przyniosła wiele spostrzeżeń - główną tezą materiału jest fakt, że Internet mobilny rozwija się szybciej niż stacjonarny i w przeciągu zaledwie 5 najbliższych lat obie grupy będą miały porównywalną ilość
użytkowników.

Mobilny Internet a światowe trendy
Interesująco przedstawia się również zestawienie pokazujące tendencję rozwoju mobilnego Internetu dzięki urządzeniom Apple iPhone, iPod touch. Od wprowadzenia na rynek w czerwcu 2007 roku, urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka zdobyły serca ponad 85 mln użytkowników. W zestawieniu jest ukazany jedynie trend, który ukazuje potężną grupę konsumentów, do których można dotrzeć np. odpowiednim targetowaniem i optymalizacją reklam na określone urządzenia, o których pisaliśmy w poprzednich wpisach - Targeting AdWords na smartphon’y czy Reklama z numerem telefonu na smartphone.

Mobilny Internet a światowe trendy
Światowy trend w rozwoju komputerów począwszy od lat 60 tych, gdy komputery zajmowały olbrzymie pomieszczenia wszedł w piątą fazę rozwoju – urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Obecna piąta faza rozwoju charakteryzuje się przenikaniem trendów obejmujących m.in. sieci społecznościowe, usługi oparte o technologię 3G, wideo, usługi VoIP oraz zaawansowane urządzenia przenośne.


Mobilny Internet a światowe trendy
Autorzy publikacji podkreślają, że interesująco zapowiada się rynek handlu w Internecie. Dzięki nowym mobilnym trendom zmianie ulegać będą sklepy internetowe oraz ich tradycyjne odpowiedniki. Autorzy publikacji wymienili parę czynników, które będą miały wpływ na te zmiany: m.in. usługi oparte na lokalizacji, przejrzysta wycena towarów, ciekawe oferty promocyjne. Mobilność w Internecie ukazana jako trend jest potężnym rynkiem, na który należy zwrócić uwagę planując działania marketingowe.

Źródło: "Internet Trends" - Morgan Stanley

Autor
Łukasz Tuchowski
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się