Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowa funkcja w Google Maps

Opublikowano: 30-11-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Korzystając z Google Maps dotychczas mieliśmy do czynienia ze zwykłymi, jednowymiarowymi planszami. Z tym już jednak koniec, a wszystko dzięki najnowszej wtyczce umożliwiającej użytkownikom oglądanie widoków w 3D.  Nie jest to całkowita nowość w ofercie koncernu z Mountain View, ponieważ w 2008 roku podobna funkcja została udostępniona firmom specjalizującym się w projektowaniu gier oraz innych aplikacji bazujących na googlowskich mapach.

By móc podziwiać krajobrazy z nowej perspektywy, wystarczy kliknąć przycisk „Earth”, który instaluje i uruchamia na naszym komputerze wtyczkę, odpowiedzialną za nową jakość obrazu.

Trójwymiarowe widoki Google Maps nie odbiegają znacznie od tych, dostępnych w popularnej aplikacji Google Earth.  Podobnie jak tam, możemy podziwiać ukształtowanie terenu, animację powierzchni mórz i oceanów oraz modele budynków. Mamy również możliwość regulacji perspektywy oraz włączenia trybu lotu. Nowa aplikacja Google Maps nie zapewnia nam oczywiście, takich wrażeń jak Google Earth, ale również posiada wiele ciekawych funkcji, które z całą pewnością urozmaicą i uatrakcyjnią wyszukiwanie informacji.

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Komentarze
#1Paweł Piekarski2010-12-21 13:40:22
Witam,

Mam problem jestem zarejestrowany w google maps.


ale przy wynikach wyszukiwania w sieci google nie wyświetla się tzw. Wizytówka miejsca - google nie łączy wpisu w mapach z wynikiem wyszukiwania na podstawie aderesu www.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się