Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google codziennie aktualizuje algorytmy wyszukiwania

Opublikowano: 27-04-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Matt Cutts, szef Webspam Team w Google, opublikował na YouTube film, w którym odpowiedział na pytanie: "Ile było zmian w algorytmie wyszukiwania w roku 2009?". Jest to bardzo interesujące pytanie w pozycjonowaniu - ilu "zawirowań" w wynikach możemy się spodziewać? Jak dużo z nich zauważamy, a które przechodzą bez echa w branży SEO?


Z jego relacji wynika, że zmiany są dokonywane w zasadzie codziennie. Są to zarówno drobne modyfikacje, jak i znaczące zmiany. Jednocześnie zmiany te nie są wprowadzane w życie i publikowane codziennie. Wypuszczane są one w paczkach w zależności od potrzeb. W materiale wideo można usłyszeć, że w przeciągu roku 2009 dokonano między 350 a 400 zmian w algorytmie wyszukiwania Google.

W lutym 2010, na łamach magazynu Wired, Udi Manber, Wiceprezes ds. technicznych w Google, powiedział, że wprowadzono 550 "ulepszeń" algorytmu wyszukiwania w ciągu ostatniego roku. Publikacja Matta Cuttsa dodatkowo potwierdza słowa Udi'ego Manbera.

Widać więc wyraźnie, że prace nad poprawą jakości wyszukiwania nie ustają nawet na jeden dzień w roku. I podobnie pozycjonowanie wymaga ciągłej, nieustannej pracy: analizy, poprawek, optymalizacji i kolejnych analiz.

Źródła: SerachEngineLand; Wired

Autor
Bartosz Beyer
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się