Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowe kryteria oceny stron przez Google - szybkość witryny

Opublikowano: 12-04-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Na swoim oficjalnym blogu dla webmasterów Google opublikowało informację, że do swojego robota sieciowego dodano nowe kryterium oceny stron www - takie, którego branża pozycjonowania jeszcze (oficjalnie) nie uwzględniała. Jest to kryterium szybkości działania serwisu internetowego. Chodzi dokładnie o to, jak szybko strona reaguje na działania i polecenia użytkownika.

Google przeprowadziło badania nad wpływem wydajności działania stron www na poziom zadowolenia internautów. Jak można było się spodziewać, okazuje się, że szybkie strony to szczęśliwi użytkownicy. Serwisy działające wolno zniechęcają do siebie internautów. Spędzają oni na powolnych stronach mniej czasu. Można to przełożyć na realny spadek zainteresowania serwisem, a tym samym na spadek liczby konwersji i wartości strony.

Dodatkowo badania pokazały, że szybko działające strony www to także niższe koszty operacyjne dla ich właścicieli.

Oczywiście Google nie podaje, jakimi metodami będą mierzyć szybkość działania stron ani jaka będzie waga wyników takiego pomiaru. Wskazuje natomiast, że warto pochylić się nad posiadaną stroną www i przeanalizować jej wydajność. Pozycjonowanie zacznie więc obejmować kolejny element, którym należy się zająć, aby móc liczyć na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Źródło: Google Blogspot

Autor
Bartosz Beyer
Ocena artykułu
3.67 - (3 głosy)
Komentarze
#1Sebastian2011-08-19 08:16:31
polecam
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się