Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Wonder Wheel – nowa funkcja Google

Opublikowano: 26-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

W minionym roku Google po raz kolejny unowocześniło swoją przeglądarkę i wprowadziło kilka ciekawych opcji. Jedną z googlowskich nowinek jest, dla wielu jeszcze enigmatyczne, Wonder Wheel, czyli koło informacji. Na pierwszy rzut oka narzędzie wygląda na mało zachęcającą zabawkę, ale przy bliższym poznaniu okazuje się bardzo interesujące i przydatne. Przede wszystkim w atrakcyjny sposób prezentuje nam spokrewnione frazy kluczowe i podpowiada wyrażenia, o których sami nie pomyśleliśmy, co więcej, nie mieliśmy nawet pojęcia, że są one semantycznie powiązane. Wonder Wheel jest również alternatywą dla tradycyjnego sposobu wyszukiwania, bo w klarowny i zachęcający sposób przedstawia wyniki, nakłaniając nas tym samym do pogłębiania wiedzy na dany temat.
Do funkcji możemy dotrzeć w bardzo łatwy sposób. Najpierw wykonujemy wyszukiwanie, następnie klikamy link „pokaż opcje”, znajdujący się nad wynikami.

Po wyświetleniu lewego panelu, w „widoku standardowym” wyszukujemy nasz gadżet.

Po wybraniu funkcji , wyniki pokazują się już w nieco inny sposób.

Jak widać, koło informacji umożliwia nam bardzo szybkie doprecyzowanie wyszukiwanych przez nas treści.

Dlaczego powinniśmy korzystać z Wonder Wheel? Przede wszystkim pomaga nam ono odnaleźć informacje, o których dotychczas nie wiedzieliśmy. Wielu Internautów konstruuje niejasne zapytania, które skutecznie utrudniają efektywne wyszukiwanie . Koło informacji filtruje wyniki i pomaga odnaleźć słowa i frazy o które rzeczywiście nam chodziło. Można się pokusić o stwierdzenie, że Wonder Wheel wie lepiej czego szukamy, niż my sami.
Drugim powodem dla którego warto korzystać z koła informacji jest jego łatwa obsługa. Cecha ta dotyczy głównie nowych i niedoświadczonych użytkowników, będących na bakier z Internetem. Wonder Wheel prezentuje i systematyzuje wyniki w sposób przejrzysty, dlatego nawet niewprawiony Internauta szybko dotrze do takiej informacji, która jest mu w danym momencie potrzebna.
Abstrahując już od funkcjonalności Wonder Wheel, ostatni argument jest taki, że urządzenie to po prostu sprawia niesamowitą frajdę. Wykorzystuje schemat burzy mózgów, by unaocznić nam zależności pomiędzy wyszukiwanymi frazami. Zaczynając od słowa kluczowego i brnąc dalej, w przedstawiane nam propozycje, możemy dotrzeć do naprawdę zaskakujących odkryć i wniosków.
Reasumując, narzędzie Wonder Wheel bawi, a zarazem jest niezwykle praktyczne, ponieważ prezentuje frazy, które są faktycznie wyszukiwane przez Internautów. A jeśli już znamy zapotrzebowanie na frazy kluczowe, możemy zoptymalizować naszą stronę tak, by Google kojarzyło ją z możliwie największą ilością precyzyjnych wyrażeń kluczowych. Im częściej nasza strona będzie odwiedzana, tym większe prawdopodobieństwo, że odniesiemy sukces. Dlatego zabawę z Wonder Wheel czas zacząć.

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się