Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Binga coraz więcej

Opublikowano: 24-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:45 min

Porozumienie Microsoft i Yahoo w sprawie wspólnego silnika wyszukiwarki wreszcie zacznie wchodzić w życie. Już w lipcu zeszłego roku koncerny zawarły umowę, z której wynika, że za wyszukiwanie w Yahoo Search odpowiadać będzie silnik Binga, niemniej dopiero kilka dni temu zaakceptowała ją Komisja Europejska i amerykański Departament Sprawiedliwości. Rozwiązanie ma być wdrażane do końca roku 2010. Czy to nowy rynek dla pozycjonowania i promocji w wyszukiwarkach - innych niż tylko Google?

Wyszukiwarka Yahoo nie będzie wprawdzie zwracać wyników identycznych z rezultatami Binga, niemniej będą one bardzo zbliżone ze względu na użycie tego samego algorytmu. Porozumienie Yahoo i Microsoftu skutkuje również tym, że za sprzedaż reklam na stronach obu korporacji będzie odpowiedzialne wyłącznie Yahoo.

W założeniu wchodzące w życie porozumienie ma wzmocnić pozycje tych światowych potentatów wobec Google. Część Amerykanów już zmieniła ulubioną wyszukiwarkę, Polacy jednak jak dotąd opornie przyjmują trendy zza oceanu. Nie zmienia to jednak faktu, że małymi krokami Bing wgryza się w świadomość internautów.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Komentarze
#1Razz2010-02-26 03:41:11
W Polsce pozycja Google jako lidera nie jest zagrożona i nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany w tej kwestii. Jeżeli nawet usługi połączonych Yahoo i Microsoftu okażą się miłym zaskoczeniem dla użytkowników, to większość potraktuje je jako ciekawostkę. Tym bardziej, że nie mają oni tak "ogranego" naszego rodzimego rynku jak wszędobylskie Google.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się